Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A ti tapasztalataitok szerint...

A ti tapasztalataitok szerint mennyi ideig él egy okos-telefon?

Figyelt kérdés

Menny ideig jó a program? Mennyi ideig jó az elektronika? Mennyi ideig bírja maga a készülék?


Nem az érdekel, hogy mit ígér a gyártó vagy mennyi a garancia, hanem az, hogy ti mit tapasztaltok a gyakorlatban.



2014. nov. 27. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Sony xperia Arc S , 4 eve megvan kb es meg semmi baja tesom hasznalja, mindenki 3 evet josolt neki, vagyis altalaban egy okostelefonnak, nem tudom miert, tobbet ugysem bir stb, ismerosomnek is van egyarc s je mai napig ő hasznalja, az is ugyanannyi idős semmi baja, nalam meg sokaig nem marad meg a mobil max 1-1,5 ev ugyh nem tudom letesztelni. Most z1 van de ezt odadom majd tesomnak ragyurok z4 - re jövöre persze megvarom a nepiteletet os nem csak az ujsagiros tesztet , arc s meg vagy apamnak vagy anyamnak es kesz
2014. nov. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Általában két év, a szoftvert frissítik, de a két éves telefon már nem kezeli olyan gyorsan az új szoftvert mint egy új készülék. Nekem mind az androidos kszülék esetében, mind az iphone esetében két év volt a max. (Zárójelben: anno az iphone 4-est tökéletes állapotban adtam tovább két évesen, picit lassab volt nyílván mint új korában).
2014. nov. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy havernek van egy Galaxy S, ami olyan 4.5 eves es meg mukodik, de ezen az egyedi eseten kivul 3 evesnel regebbi okostelefon nem igazan jellemzo az en ismerosi koromben.
2014. nov. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
7-8 éves wm-os eszközeim pöpecül mennek napi használatban is, azokban még volt anyag :)
2014. nov. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat. Várom a továbbiakat.


Mostanában gondolkodom egy okos telefon vásárlását. De csak kevés funkcióra van szükségem, azokra sem mindenképpen, ezért a jelenlegi árak mellett csak akkor éri meg, ha több évig is tudom használni. Legalább 3-4 év. Ha belassul egy picit, az nem baj, csak működjön.

2014. nov. 27. 23:52
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nem volt olyan okostelefonom, illetve családban sem akadt, amit amiatt kellett lecserélni, mert tönkrement volna (leszámítva az utolsó esetet, de ott felhasználói hiba következett be:)).

Nokia 5800: 5 év után akku púposodni kezdett, de már amúgy is használaton kívül volt. Készülék maga működik.

iPhone 4: 3.5 éves korában adtam el. Egyedül akkut cseréltem benne bő 2 évesen, mert alacsony töltöttség mellett egyszerűen kikapcsolt. Akkucsere óta tökéletesen ment.

Nokia Lumia 800: 2.5 évig járt kézről kézre a családban, aztán eladtam.

Xperia X8: miután fürdőzött egyet, mikrofon/fülhallgató tönkrementek. Játszani, netezni azonban még lehetne vele. 3 éves készülék.


A tapasztalatom inkább az, hogy előbb fogja az ember önszántából lecserélni (pl avulás, vagy szoftverfrissítések okozta lassulás miatt), mint meghibásodás miatt.

2014. nov. 28. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Gondolom, egy szoftverfrissítés korántsem jár olyan anyagi kiadásokkal, mint egy új készülék vásárlása. Így van?

2014. nov. 28. 08:36
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nulla Ft ráfordítással elvégezhető szoftverfrissítést olcsóbbnak tartod az új készülék áránál, akkor igen :)
2014. nov. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
általában 2 év elmúltával jönnek rajtuk elő a problémák. a régi klasszikus nem okos telefonok többet bírnak 4-6 évet is.
2014. nov. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Apám alcatel 990-ese kb 4 éves és semmi baja
2014. dec. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!