Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Honnan érdemes kártyafüggetlen...

Honnan érdemes kártyafüggetlen telefont (iPhone-t) rendelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék venni egy kártyafüggetlen iPhone 5s-t. Nézelődtem már a neten és boltokban is, csak sajnos annyi a vásárlási opció és árkategória, hogy kicsit el vagyok veszve. Gyakorikérdéseken is körülnéztem használható információ reményében, de egyik sem fedi teljesen az én problémámat.


Ha jól tájékozottam, akkor 3 lehetőség van:


a.) Megvenni magától a gyártótól (jelen esetben az Apple-től), ingyen házhoz hozzák stb. Előnye hogy a telefon biztosan eredeti, Apple garanciás, nem lesz vele semmi gond mert nem vernek át. Hátránya hogy ez az egyik legdrágább lehetőség.


b.) Beszerezni egy nagyobb bolttól, például Media Marktól. Nagyjából hasonló a helyzet, mint az előbbinél, árban sem láttam túl nagy változást.


c.) Utolsó opcióként találtam ilyen kisebb kereskedéseket, gsm shoppokat, ahol több 10 ezer forinttal olcsóbban be lehet szerezni a kívánt telefont, mint máshol. Ez mindenképp vonzó ajánlat, de mire kell figyelni? Gyanítom, hogy nem minden hely fog átvágni, de nehéz kiszűrni a csalókat. Mire figyeljek egy ilyen esetben? Vagy egyáltalán nem éri meg ilyen helyekről rendelni?

Egészen konkrétan az ujgsm-ről és a vip-phone-ról lenne szó, ezen a két helyen nézelődtem. A vip-phone-nál a 16GB-os 5S-t meg lehet venni 165e-ért a 185e-s Apple Store-os árral szemben. Ezeket írják róla:

Magyar nyelvü menü

1 év gyártói garancia

Hálózati átalakító

Eredeti, gyári csomagolás

Összes gyári tartozékéval

27% ÁFA-val

Kártyafüggetlen

Akkor ez pl megbízható? Ugyanazt a terméket kapom mintha magától az Apple-től rendelném meg ugyanazokkal a feltételekkel és garanciával?


ujgsm-nél hasonló a helyzet, viszont ott 3 fajta árat lehet látni:

[link]


Mi a különbség ezek között? Mire számíthatok ha esetleg innen rendelek?


Kérlek, segítsetek, kicsit tanácstalan vagyok:)


Negatív, degradáló, "ájfónt veszel biztos sznob vagy" típusú kommentekre nem vagyok kíváncsi, köszönöm!



2014. dec. 6. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:

apple.hu-n vedd meg, esetleg edigital

kis gsm boltok átvernek vele ahol tudnak, ezer módon

2014. dec. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Az Apple Premium Reseller boltokat kihagytad. Az apple.hu-n kívül ezek a legjobb választás, mert hivatalos viszonteladóként ott biztosan eredeti telefont kapsz. Most már náluk is lehet hivatalosan iphonet venni. Ilyenek az iStyle és az iCenter. Vásárlás előtt elmennék az egyik üzletükbe és megkérdeznék minden részletet. Az istyleban nagyon jó biztosítás is van olcsó áron telefonhoz.
2014. dec. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. dec. 7. 17:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Én az ujgsm.hu oldalon veszem meg már a harmadik telefofnomat nagyon megbízhatóak eredti telefont kapsz nyugi.
2014. dec. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!