Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen telefont vásároljak,...

Milyen telefont vásároljak, ami jó és megéri az árát? Drága telefon esetén biztosítás?

Figyelt kérdés

Régi okostelefonom (Samsung Galaxy ace) nemrégiben cserbenhagyott, így kénytelen voltam visszaállni az egyszerű kameranélküli, pötyögős telefonra.


Január környékén viszont szeretnék vásárolni egy nagyobb hangvételű készüléket. Erre az egész vásárlásra olyan 50-130 ezer forintot áldoznék. Ha már 100ezer forint feletti készüléket vásárolnék, akkor mindenképpen kötnék rá biztosítást (erről esetleg ha valaki tud valamit, szívesen elolvasom, amúgy T-mobile).


Elsősorban az érdekelne, hogy miket ajánlotok ár-érték ajánlatban. Én iphone-ra gondoltam, de utána olvastam, és most már úgy vagyok vele, hogy lehet nem feltétlenül éri meg az árát.


Használtam megéri-e vásárolni készüléket/vagy újonnan jobb?


21 éves nő vagyok: fontosságaim - legyen Wifi, jó elő-hátlapi kamera, játékok, néhány hasznos alkalmazás.


(szóval nincsenek nagy igényeim).



2014. dec. 7. 00:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Tényleg nem túl nagyok az igényeid. A Alcatel onetouch Pop S9 szerintem megfelelne neked.
2014. dec. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Az 50-130 az iszonyat tág határ. 130-ért már az aktuális csúcsmodell is kapható közepes tarifával. De minek ha úgysem kell ilyen drága telefon?

Viszont 50-ért meg bőven van olyan megbízható jó telefon amivel tudsz jó szelfit készíteni, :) Független 2 év helyszíni garanciával. Ezt a T-mob nem adja.

2014. dec. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
Hol olvastad, hogy az iPhone nem éri meg az árát? Itt, gyakorikérdéseken, vagy esetleg az index.hu tech rovatában? Szerintem neked egy iPhone lenne a legjobb, 5c, de akár még a 4s is.
2014. dec. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Iphone sosem ér annyit, mint amennyit kérnek érte és ezt mindenhol mindenki megmondja, 1-2 szélsőséges Iphone tulaj bizonygatja még magának, hogy jó üzletet csinált...

Kérdező, mekkora kijelző méretűre gondoltál? Egyszerű igényeid vannak így már csak az számít.

T-mobile biztosítás semmit sem ér, nagyon k*csögök, tele vannak annyi kiskapuval, hogy ne szervizeljenek senkinek semmit. Ja és ha mégis esetleg valami csoda folytán igénybe tudod venni azt amiért havonta keményen fizetsz - "a szolgáltatásukat" - plusz 20-30 rongyot le kell tenned már nem tudom milyen címszóval, de jah, nagyon szemetek!

2014. dec. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Őszinte leszek. Az az igazság, hogy azt figyeltem meg, hogy a telefon egyfajta státusz-szimbólummá vált. A szomorú igazság, hogy én (is) minden bizonnyal ezért vásárolnék elsősorban Iphonet (továbbá, mert tetszik a kamerája). Én nem vagyok egy technológiai zseni, tényleg nem kell másra, mint: zenehallgatás-szelfi készítés-facebookozás, és néhány játék.) :) Csak osztottam-szoroztam, stb, és arra a következtetésre jutottam, hogy GSM boltokban már 136 ezerért hozzá lehet jutni iphone 5s-hez, illetve a t-mobilenál iphone 4shez pedig kb 70ért, de vaterán már 40-50 körül ki lehet fogni teljesen új- garanciás telefonokat is. A kérdést azért tettem fel, hogy érdeklődjek, hogy milyen telefonok vannak még a piacon, amik úgymond kielégítik az igényeimet (amik mint említettem valóban nem eget-verőek).


Viszont én nagyon félnék egy drága telefonnal járkálni, mert ellophatják. Ezért gondoltam biztosításra. Ha már nagyon sokat dolgozok azért, hogy ilyen extra kütyüvel menőzhessek, akkor nem örülnék, ha egy szerencsétlen pillanatban nem lenne többé az enyém, vagy tönkremenne.

2014. dec. 7. 11:56
 6/22 anonim ***** válasza:

Xiaomi Mi3

Honor 6

OnePlus One

Lenovo Vibe X2

LG G2

Nexus 5

2014. dec. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
iphone 5s 130ér vettem magamnak , teljesen megvagyok vele elégedve, gyors az előlapi kamerája 10/10 én úgy vagyok vele 1x megéri kiprobálni főleg ha 3 évig jó :) 20 / f
2014. dec. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
egy iphone 5 és egy lopásra is érvényes bizti eléggé drága...amúgy Androidhoz képest (meg amúgy is) nagy presztízs, kompakt méret - nőknek is tökéletes, kiba jó kamera elől-hátul, csúcskészülék kívül-belül, iphone-nál 2-szer, akár 3-szor hosszabb akkuidő: Sony Xperia Z3 Compact! ;)
2014. dec. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

ma 12:07


Tökéletes válasz. Arra amire kell, még sok is az összes. De még egy Redmi 1S is bőven kielégíti ezeket az igényeket és csak 45e az eMag-on 2 év helyszíni garanciával.


Ha a kérdező iPhone-t akar, akkor az aukciós oldalakkal csak óvatosan meg a GSM boltokkal is. A GSM boltok jellemzően nem gyári garanciás telefonokat árulnak. Az aukciós oldlakon meg rengeteg a kamu. A héten olvastam, hogy egy csaló 770 embert vert át olcsó telefonokat kínált és csak zsebkendőt meg tollakat és hasonlót küldött. Rengeteg a csaló, még személyesen is necces telefont venni, főleg használtan.

Ha meg vannak a papírjai, akkor már jó eséllyel nem lopott.

2014. dec. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Eltelt egy nap, és jobban utána jártam a telefonoknak, ami az ár-érték arányt illeti. Iphone még mindig kecsegtető, de ha azt nézzük, hgy 160 ezer forint körül mozog, plusz egy halom fizetős alkalmazást célszerű megvenni, akkor véleményem szerint meglehetősen drága. Mondjuk tény, hogy a márkát meg kell fizetni, és abszolút nyílt titok, hogy az "iphone öltöztet" (státusz szimbólum)


Mindennek ellenére:

Jelenleg Nokia Lumia 1020 játszik szerepet, viszont ezt is csak GSM-boltokban árulják. Meggyőzött a kamerája, és hogy nem androidos. Esetleg ötlet, hogy hol tudnám újonnan megvásárolni?

2014. dec. 7. 19:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!