Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mobiltelefon szaküzletekben...

A mobiltelefon szaküzletekben miért felejtenek el mindig számlát adni?

Figyelt kérdés

A NAV ellenőröket ha valahova, a mobiltelefon szaküzletekbe mindenképp érdemes lenne elküldeni. Nem egy boltban voltam már. Az elsőben érvelt az eladó, hogy hú de olcsón tud adni valamit, ami máshol drágább, és milyen jó, számlát persze már nem adott róla. Arra nem is gondolt, hogy engem nem érdekel, milyen olcsó, én normálisan akarok venni valamit, mindegy, mennyiért.


A másik üzletben megint csak elfelejtettek mind számlát adni, mind a dobozát odaadni annak, amit vettem. Nem mintha kéne a doboza, de jár a termékhez.


Gyanús, amit művelnek, szerintem ki is vettek még valamit a dobozból, ami a termékhez járt volna.


Önmagában a számlaadás elmulasztása is szabálysértés. Ilyen esetben hova lehet menni "beárulni" a nyerészkedőket?

És esetleg van-e valami ismérve a becsületes, normális mobiltelefon szaküzleteknek? Mert régebben direkt azért nem mentem vissza az egyikbe, mert nem adtak blokkot, erre kiderül, a másik is ugyanolyan.

Legyen mindenki résen, ha ilyen szaküzletbe megy, és menjen jelenteni oda, ahova kell, ne engedjük elszaporodni a maffiózókat!



2014. dec. 9. 00:07
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Konkrétan milyen mobiltelefon szaküzletre gondolsz? Mert egy gsm boltot nem igazán neveznék annak. Oké értenek a telefonokhoz, lehet náluk szervizeltetni, de a szaküzlet elnevezés az elég messze áll tőlük.

És valószínű azért nem adnak számlát mert maffia az egész.

2014. dec. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én konkrétan csak ott vásárolok, eddig mindent adott az eladó. sőt, a nagyértékű telóhoz, még ajándékot is.

namost, ha szaküzletbe megyek, ott ugyanazt a típust, színt 40 ropival többért adják, de még jobb boltban hatvannal többért.


a készülékek újak, előttem bontotta a dobozokat.


jó, elismerem, lehet, hogy szerencsém volt.

2014. dec. 9. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindjárt jön 68%-os és megmondja a tutit a szent sufnigsm-ekről hogy azok milyen jó választás!
2014. dec. 9. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2014. dec. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Olyan boltra gondolok, ahol lehet kapni mobiltelefonokat, hozzá pl. tokokat, tartozékokat, ilyesmiket. Talán ki is volt írva, hogy mobiltelefon szaküzlet.

Eléggé lekezelő, meg se kérdezik a vevőt, kell-e blokk, vagy közölnék, hogy nem tudnak/nem akarnak adni. De csak hipp-hopp nincs blokk, nagyon lekezelő. Én mindig elteszem a blokkot vásárlás után.

2014. dec. 9. 14:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha kérsz, adnak.
2014. dec. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Igen, adnak.
2014. dec. 11. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Természetes lenne. Nem kéne külön kérni. Sehol máshol nem kell külön kérni, csak itt.
2014. dec. 11. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!