Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik a jobb ütés álló...

DiánaV kérdése:

Melyik a jobb ütés álló telefon, véleményeket szeretnék? caterpillar b15Q vagy az evolveo strongphone q4s Fp-Q4? Ezeknek magyar a menüjük?

Figyelt kérdés
2014. dec. 10. 21:02
 1/1 anonim válasza:

A Caterpillar hátránya, hogy saját operációs rendszere van és csak 5 megapixeles a kamerája.

Ami nem tudom milyen menüjű, de nem halottam róla rosszat.

De például a MediaMarkban bekapcsoltan kézbe is veheted, megnézheted a menüjét.

De csak azokat az alkalmazásokat tudod gondolom vele használni, amiket a gyártója feltelepített.


Az Evolveo viszont Android operációs rendszerű, amihez jó pár alkalmazást le lehet hozzá tölteni és 8 megapixeles kamerája van.


Nekem Evolveo Stong Phone Q4-em van, állítólag jól bírja a strapát, a gyártó honlapja is szépeket mond róla, de még nem jutott eszembe letesztelni, nem akarom kipróbálni, mert ha még sem, vagy éppen rosszul esik, akkor aztán nézegethetek. Mert mindent azért a stapatelefon sem bír ki.

De ránézésre a Caterpillar erősebbnek, masszívabbnak tűnik; a Caterillar az gumi + alumínium, az Evolveo az csak vékonyabb gumi.


Amúgy az Evolveoval más tekintetben nem volt gondom, de 3 tekintetben nagyon nem árt vigyázni velük:


1. Jó párnak gond van a SIM kártya kezelésével.

Ha megveszed, még ott a boltban tetesd bele a SIM kártyá(i)dat) és csak akkor vedd meg, ha működik is velük.

Ne hogy úgy vidd haza, hogy nem próbáltad ki, és otthon jöjj rá erre: ki írja, hogy érvénytelen IMEI:

Mert esetleg úgy járhatsz, hogy egyből szervizbe akarnak vele küldeni, ahol a 2 hetes mese ellenére legalább 1 hónapig benn tartják, és lehet akkor sem lesz jó.

Ha sikerül vissza vetetned a boltossal, akkor is kabarétól kímélheted így meg magadat.

Ezért inkább a boltban vedd meg, ne neten rendeld.

Kevés bolt árulja, de már megveheted 75 ezer körül, nem kell ott meg venni, ahol 90-et akarnak lenyúlni érte.


2. Az Evolveo beépített GPS-e gyenge, de pár progival már jól elboldogul, ilyen például a:


AndroiTS GPS Test Free


[link]


ezzel közvetlenül PC-re is letölthető, apk fájl formájában:


[link]


3. Az Evolveo nem vízálló, a gyártója honlapján lévő égig érő habos mesék ellenére. Csupán cseppálló talán.

Vízbe bele ne tedd, vízcsap alatt le ne mosd, ne tedd ki a folyópartra, egy 10 másodpercre sem, mert a képernyője garantáltan beázik. Először egy-két , majd sűrűn csíkos lesz, végül pedig teljesen használhatatlan.

Az akkumulátor ajtó aljánál pedig az akksihoz is befolyik a víz!


Kellene egy olyan komoly ember válasza is, akinek Caterpillar B15Q-ja van, hogy milyen tapasztalatai voltak vele.


Nem tudom mire akarod használni, de ha másra különösebben nem, hanem a stapabíróság számodra a lényeg, akkor én inkább a Caterpillar B15Q-t ajánlanám, nekem strapabíróbbnak tűnik, és az sem kizárt, hogy az Evolveo szemben valóban vízálló. Az Evolveo az biztos nem.

Aki nem hiszi, ne a szája járjon, tegye bele - DE CSAK A SAJÁT FELELŐSSÉGÉRE - az Evolveoját pár alkalommal egy pár pillanata - egy tál vízbe, és 75 ezer forintja fogja bánni.


A Caterpillar az amerikai, míg az Evolveo az kínai alkatrészekből összeszerelt cseh.

2015. jan. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!