Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megvámolták a rendelésem, mit...

Megvámolták a rendelésem, mit kell tennem?

Figyelt kérdés

Rendeltem Ebay-ról egy telefont, minap kaptam egy levelet, amit a Magyar Posta küldött ki. A levél tetején az áll, hogy Vámkezelési nyilatkozat magánforgalomba érkezett nemetközi vámtartalmú postai küldeményhez.

Kérnek mindent, telefon,email,termék megnevezés,ár, feladó (amit nem tuok, mert ebayról rendeltem). Elég avaros az egész. Megkaphatom még a héten a terméket, ha ma kitöltöm és elfaxolom? Nagyon kétségbe vagyok esve...


2014. dec. 15. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Akkor kaphatod meg, ha a vám megfizetéséről értesült a hivatal (NAV). Nem túl esélyes, főleg nem ilyenkor, karácsony előtt.
2014. dec. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem kell kétségbe esni, szokványos eljárás. Én a múltkor az PayPales tranzakciót küldtem el nekik amikor a számlát kérték és az alapján állapították meg a ván összegét ( ez milyen már egyébként ? :) )

Semmi gond nem lesz, megállapítanak egy összeget és amikor a posta kikézbesíti neked akkor kifizeted a pótösszeget. ( kb 33%os ártöbblet lesz az általad kifiztetett tételen ).

Jó eséllyel a héten megkapod.

2014. dec. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Amúgy nem tudom mit képzelnek, de mindegy, gondolom a vámoltatásból is a politikusok gazdagszanak meg....
2014. dec. 15. 12:10
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Mi az hogy mit képzelnek? VÁM-ot mindig is kellett fizetni külföldről rendelt termékekre (kivéve ha EU-n belülről jön), nincs ezen semmi meglepő.
2014. dec. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ohh, értem, és milyen érték felett vámoltatnak? Mert már több mindent rendeltem, de ez az első, hogy jött ilyen levél... :C
2014. dec. 15. 12:17
 6/9 anonim ***** válasza:

Amióta világ a világ, vám és adó létezett, létezik, s lesz is. Mit gondolsz, a közös dolgok miből vannak? Az utak maguktól nőnek, a közvilágítást senki nem fizeti stb. ?

És adónak vámnak örök érvényű indoka lehet ennyi: csak.

Vámvizsgálat és vám kirovása két külön dolog. Honnan tudnák, hogy vámköteles vagy sem, ha nem ellenőrzik a küldeményt. Legalább a papírokat, a csomagot magát nem feltétlenül kell megnézni.

2014. dec. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ohh, értem, és milyen érték felett vámoltatnak? Mert már több mindent rendeltem, de ez az első, hogy jött ilyen levél... :"


Ez érdekes mert van 1 táblázat ahol világosan le van írva

mekkora összegre van vám,és adó.

2014. dec. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ezt a táblázatot, hol találhatom?
2014. dec. 15. 18:24
 9/9 anonim ***** válasza:
2014. dec. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!