Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mobilomon ha beállítom a...

A mobilomon ha beállítom a kijelzővédőt /nem a fóliára, hanem a képernyővédő programra gondolok, ami lezárt telefonnál van/, akkor az miért nem működik?

Figyelt kérdés

Nokia 808 PureView a telóm. Igaz, használtan vettem még a nyáron, de kifogástalan állapotban van, mind külsőre, mind belsőre /illetve külsőre már nem teljesen, mert egyszer november elején fejjel lefelé kiesett a táskámból, de csak apró sérülések lettek a tetején/. Hibátlanul működik, de van valami olyan "betegsége", ha beállítom a képernyővédőt, akkor olyan, mintha be se állítottam volna. Két lehetőség van: nincs képernyővédő, illetve az órát lehet beállítani annak. Ez a jelenség már amikor megvettem, nyár óta megvolt. Nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Bár igazából most se annyira érdekel, mert ezt leszámítva nekem tökéletes telefon, de azért érdekelne, hogy mi lehet ez...


Ja, még valami: ha beállítom a képernyővédőt /ami ugye nincs, mert nem működik/, akkor lezárt telefonnál, tehát nem világít a kijelző, teljesen sötét szobában ennek ellenére is nagyon halványan lehet látni a kijelzőt, amin 1-2 függőleges vonal jelenik meg... De csak full sötétben, normál fényviszonyok között nem észrevehető. Ha feloldom a telót és újra világít a kijelző, akkor se látszanak a vonalak. Valamint ha nem állítok be kijelzővédőt, akkor se /még sötét szobában se/. KIZÁRÓLAG csak akkor, ha be van állítva a nem működő kijelzővédő, le van zárva a teló és teljesen sötét van. Egyébként minden más tökéletes.


Mi lehet ez???


2015. jan. 3. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Bug
2015. jan. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én ezt a szöveget képtelen vagyok felfogni, de én nekem még soha nem volt dolgom windowsos telóval.
2015. jan. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem a Windows-os a telóm, hanem Symbian op.rendszer van rajta...


Mit nem tudsz felfogni? Magyarul írtam le. De akkor próbálom egyszerűbben. Augusztusban megvettem ezt a telót. Tök jól működik, de már a megvétel után pár nappal is megfigyeltem ezt a jelenséget, hogy ha beállítom kijelző/képernyővédőnek a "Nagy órát", akkor olyan, mintha a "Nincs"-re álltam volna. Magyarul: olyan, mintha be se állítottam volna semmit se. Ráadásul ha a "Nagy óra"-t pipálom be, akkor nemhogy nem működik a kijelzővédő /ugye most nem a felragasztható fóliáról beszélek.../, de ha teljesen sötét szobában vagyok és nyugalmi/lezárt, de bekapcsolt állapotban van a teló - ugye ekkor kéne lennie kijelzővédőnek... -, akkor a nem világító kijelzőt mintha látnám nagyon halványan, ráadásul 1-2 függőleges csíkot is látok rajta... De mindez csak ekkor van. Ha feloldom a telefont és újra világít a kijelző, akkor nem. Ha nem állítom be a Nagy órát kijelzővédőnek /tehát a "Nincs"-et pipálom be/ és ezután le van zárva a teló és sötét szobába megyek, akkor sem. Na meg normál fényviszonyok között se látom ezt a "halvány, csíkos, fénymentes" kijelzőt.


Gondolom, összefügghet ez azzal, hogy valamiért nincs képernyővédő.


Remélem, valaki felfogja, amit írok. Nem túl bonyolult. Vagy ha mégis, ennél magyarabbul sajnos nem megy...

2015. jan. 3. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!