Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyikre lehet több alkalmazás...

Melyikre lehet több alkalmazást telepíteni az ios-re, vagy androidra?

Figyelt kérdés
2015. jan. 3. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Pusztán a számokat tekintve Google Play-en több alkalmazás érhető el, mint az Apple App Store-ban. Ez ugyanakkor önmagában nem sokat mond, mivel Apple szűri, hogy mi kerülhet be az alkalmazásboltjába.

Vannak appok, amelyek a szabályozás miatt maradnak távol, pl teljes értékű böngészők is ilyenek, ezért sincs egyelőre Mozilla Firefox iOS-re, másrészt viszont minőségi követelményeket is állít az Apple, rengeteg a "semmirekellő" (pl egy receptet tartalmazó) alkalmazás Androidra, amelyet senki sem használ, de a számokat növeli.


TL;DR: azok az appok, amiket letöltenél, jó eséllyel elérhetőek mindkét rendszerre. Egy-két kivétel van, pl a már említett böngészők nincsenek iOS-re (de van egy olyan érzésem, hogy ez is változni fog hamarosan), Androidra pedig az Apple technológiáira építő Pixelmator hiányzik, amely egy elég erős képszerkesztő alkalmazás iPadre.

2015. jan. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan sokat lehet mindkettőre.
2015. jan. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, a link #1-ből lemaradt: [link]
2015. jan. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#1


Google is szűri az alkalmazásokat, rengeteg mindent eltávolít ami bizonyos szabályokat megsért.


Az meg hogy böngészők nincsenek iOS-re csak azért van, mert kevesebbet tud az iOS, ez tény. Nem azt mondom, hogy rosszabb az iOS, nem függ össze a két dolog, de hogy kevesebbet tud, az vitathatatlan.


És ugyanannyi a haszontalan, semmirekellő alkalmazás App Store-on, mint Google Play-en, vagy szerinted az 1,2 millió alkalamzásból az összes világmegváltó, mert az iOS-re készült? Dehogy is, 1,2 és 1,3 millió alkalmazás közül a 99.999%-a hulladék lesz, lényegtelen, hogy melyik oprendszerre készül.


Szóval kérdező:

mindkettőre ugyanúgy találsz igénytelen hulladékot, átlag ember által használt programot meg ugyanúgy megtalálod mindkettőre, van pár speciális program, ami csak az egyikre elérhető, de ezeket az emberek 99%-a nem használja.

2015. jan. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4: Apple szabályai hírhedtek az iparban, nézz utána. Böngésző is ezért hiányzik (ami van, az a beépített UIWebView-t használja megjelenítésre, tehát lényegében egy herélt Safari), nem valami ködös "nem tud annyit mint az Android" dolog miatt, de ha nekem nem hiszel, nézd meg mit ír a Mozilla: [link] Mellesleg egy böngésző megvalósításához semmi extra dolog nem kell...


"vagy szerinted az 1,2 millió alkalamzásból az összes világmegváltó"

Nem ezt mondtam, de érdemes lenne utánanézned a már említett Apple szűrésnek, illetve az appokkal szemben támasztott követelményeiknek. Google-nál malwarek kiszűrését célozza egy automatizmus, itt pedig emberek is szűrik az appokat.

2015. jan. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4: Apple szabályai hírhedtek az iparban, nézz utána. Böngésző is ezért hiányzik (ami van, az a beépített UIWebView-t használja megjelenítésre, tehát lényegében egy herélt Safari), nem valami ködös "nem tud annyit mint az Android" dolog miatt, de ha nekem nem hiszel, nézd meg mit ír a Mozilla: [link] Mellesleg egy böngésző megvalósításához semmi extra dolog nem kell...


"vagy szerinted az 1,2 millió alkalamzásból az összes világmegváltó"

Nem ezt mondtam, de érdemes lenne utánanézned a már említett Apple szűrésnek, illetve az appokkal szemben támasztott követelményeiknek. Más store-okba kb mindent be lehet nyomni (említett receptes példa egyébként WP-ről származik, kezdetben a "kinek nagyobb" verseny miatt ilyeneket is elfogadtak), itt nem. Megvalósítás szempontjából is van szűrés/elvárások, fejlesztői körökben például az okozott riadalmat nemrégiben, mert Február 1-től kezdve csak 64 bites binárist is tartalmazó új appokat fogadnak el - Unity pedig November végén még nem támogatta (nem tudom, most mi a helyzet, de ígéretük szerint készen lesznek addig). Aki az "elkészítem egyszer, és max hibát javítok" elvet akarja követni, annak itt nehezebb dolga van, mint másutt.

2015. jan. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!