Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy lehet letiltani az...

Hogy lehet letiltani az ismeretlen telefonszámokat?

Figyelt kérdés

Azt szeretném beállítani hogy akiknek a száma nincs elmentve a névjegyek között, az ne is tudjon hívni, van erre valamilyen alkalmazás vagy beállítás?


Konkrét számokat letudok tiltani,nem arra keresem a választ.



2015. jan. 6. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Van olyan telefon aminél az "ismeretlen" is berakható tiltólistába.


Pl: Samsung E1100

2015. jan. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Okostelefonokon van erre megoldás, például az S4 beépítve tartalmazza a "blokkoló mód" nevű funkciót. Ez esetben alapból minden hívást blokkol, kivéve egy fehérlistán (white list) megadott számokat. Én is ezt használom, elég jól működik.


Butatelefonokon egy kis trükkel szintén van lehetőség a megvalósításra. Azokat a számokat, amelyeket szeretnéd, hogy kicsöngjenek, a névjegyhez hozzá kell adni egyéni csengőhangként egy csengőhangot. Ezután rendszercsengőhangként be kell állítani egy "üres" csengőhangot. Ezt nagyon egyszerű elkészíteni: egyszerűen csinálsz egy üres fájlt a számítógépen, mondjuk a jegyzettömbbel, amibe nem írsz be semmit, ezután elmented és átnevezed ures.mid-nek vagy ures.mp3-nak, vagy bármi olyan kiterjesztéssel látod el, amilyen hangfájlt a telefonod le tud játszani csengőhangként.

Tehát ezt az üres fájlt átmásolod a telefonra, és beállítod rendszercsengőhangnak.

Ezután ha olyan személy hív, akihez beállítottál egyéni csengőhangot, az ki fog csengeni, a többi esetben pedig a telefon megpróbálja lejátszani az üres fájlt, azaz csendben marad.

Ezt a módszert is kipróbáltam és sikeresen használtam is egy ZTE butatelefonon.

2015. jan. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam a csengőhangos megoldásra, ez a mód a fehér listás cuccal android verziótól függ? 4.1.2-es androidom van, de pár napon belül megérkezik a Z2 telóm, azon lesz ilyen? A sima beállításoknál, vagy merre keressem?
2015. jan. 6. 21:59
 4/5 anonim ***** válasza:

"ez a mód a fehér listás cuccal android verziótól függ? 4.1.2-es androidom van, de pár napon belül megérkezik a Z2 telóm, azon lesz ilyen? A sima beállításoknál, vagy merre keressem?"


Sajnos nem biztos, hogy a Te telefonodban benne lesz, ugyanis szerintem ez nem alap Android funkció, hanem a Samsung megoldása; én az S4-en használom.

De a jó hír az, hogy biztosan találsz a GooglePlayen készülékfüggetlen appot, ami ugyanezt megoldja neked.


Keress a Call blocker-re a Playen: [link]

2015. jan. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem veszem fel. Ennyi.
2015. jan. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!