Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan kell tölteni a telefont...

Hogyan kell tölteni a telefont? Eddig úgy tudtam, hogy az a jó, ha hagyom 0%-ra merülni és csak utána húzom ki, most meg azt, hogy inkább olyan 10 körül már érdemes bedugni. Melyik?

Figyelt kérdés
Merthogy a Li-Ion akksi nem szereti a mélykisütést.. tehát, hogy 0-n dugom be tölteni. Viszont a "rátöltésre" nem érzékenyek, tehát az mehet nekik, lényeg, hogy 100%-nál ki legyen húzva. Akkor most?

2015. jan. 11. 00:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem előbb fog tönkremenni a villanykörte összeesküvés elmélet alapján mint, hogy a rossz töltés okozta hiba miatt, szóval szerintem ahogy jól esik, amikor eszedbe jut :D
2015. jan. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Sosem szabad teljesen lemerteni, mert akkor tönkremehet.

Nyugodtan lehet rátölteni

2015. jan. 11. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Szerintem igyekezz minél inkább 100% os ciklussal tölteni/üriteni. Ha csak szükebb tartományban töltöd/ürited, akkor idövel veszik a kapacitása. Ha pedig veszti a kapacitását, akkor elöbb kell majd új akkumulátort venned, ami megint pénzkiadással jár. Az akkumulátorokat lemeritett állapotban raktározzad hosszabb idöre. Túltölteni nem lehet öket, mert konstans feszültséggel végzik a töltést maximális áramkorlátozáss mellett. 100% nál igy nem kell odarohanni lekapcsolni a töltöröl, mert az akkumulátor árama feltöltött álapotban törvényszerüen nullára csökken.
2015. jan. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

"Az akkumulátorokat lemeritett állapotban raktározzad hosszabb idöre. "


Hülyeségeket ne terjessz, az akkumlátorokat nem ia szabad teljesen lemeríteni,Nemhogy úgy tárolni. 35-40% a tárolási küszöb.

2015. jan. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
0%
#4 nak: Az ólomakkumulátorokat kell töltött állapotban tárolni. Az NCd, NiMh eket lemeritett állapotban. Ha pedig nem értesz egyet akkor sem kell lehülyézned a másikat. De az ilyesmihez már hozzászoktam ebben a világban. Azért is olyan amilyen.
2015. jan. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%

[link]


A Lithium Ion Akkumulátorokat valóban nem kell teljesen lemeriteni, söt 2.7V alatt károsodnak is.

2015. jan. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)


#1: valószínűleg nem véletlen kérdeztem, ha nem értesz hozzá, légy szíves ne magyarázz bele :(

2015. jan. 18. 01:08
 8/12 anonim ***** válasza:

#5 te is félretájékoztatsz.

Ezért tart ott ez a világ ahol, mert mindenki okoskodik,de csak nagyon kevesen értenek hozzá...


"Minden akkumulátorra igaz, hogy 15 Celsiuson szeretnek leginkább várakozni. Az ólmos akksikat tarsuk teljes töltöttségen, a nikkel- és a lítium-alapúakat 40%-on. A gyárból is ezen a töltöttségi szinten kerülnek ki, így amikor mevesszük őket "


[link]

2015. jan. 18. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
16%

#5 irta: "Ezért tart ott ez a világ ahol, mert mindenki okoskodik,de csak nagyon kevesen értenek hozzá... "


Most mit tökösködsz? Azért, hogy valamit tudsz ne hidd hogy az biztosan úgyvan meg azt se, hogy csak te tudod. Amit megirtál azt sem te találtad ki, hanem valahonnan szerezted az infót.

2015. jan. 19. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

Nem én találtam ki...de számomra egyértelmű. Akinek meg nem egyértelmű és nem is tájékozódik mástól, az ne állítson valótlant. Ez is egyértelmű számomra.


Tökösködöm, mert van miért.

2015. jan. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!