Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ebből csere lesz vagy levásáro...

Ebből csere lesz vagy levásárolhatóság? (MediaMark)

Figyelt kérdés

Szóval, vásároltam fél éve egy Alcatel Pop C7 készüléket a MediaMark-ban. Felajánlotta az alkalmazott hogy van lehetőség egy "Garancia Plusz Gold" csomagra. Ez a csomag amolyan törésgarancia. Bele is mentem mert minden szuperül hangzott 1 évre csupán 3 ezer forintot kellett kifizetnem. Csak az a baj, hogy most nem tudom hogy ha össze töröm a készülékem cserélik egy ugyan ilyenre vagy esetleg a vételárát tudom levásárolni?

Valaki esetleg volt már ilyen helyzetben?


Itt olvashattok a garanciáról: [link]


Csak mert itt ahogy olvastam ezt a sort levásárolható lesz, de hát ki tudja...

"csere esetén az eredeti bruttó vételárnak megfelelő összeg vásárolható le azonos termékkategóriára, a Media Markt áruházakban,"


De ez a termékkategória mit takar? Mobiltelefont? Vagy az adott készüléket?



2015. jan. 13. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
ha pl betöröd a kijelzőt, max hetekig szervízben lesz, kicserélik, és visszakapod
2015. jan. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen én is úgy tudom hogy csak akkor van csere/levásárlás ha a készülék javítása nem gazdaságos/bármilyen más oknál fogva nem kivitelezhető.
2015. jan. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És ha ripittyára törik? Pl: Átmegy rajta egy kocsi vagy? :/
2015. jan. 13. 20:11
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem túl rendeltetés szerű, az, hogy a kocsi átmegy rajta. Olvasd el a szerződést.

Ha a földhöz vágják az se az.

Hiszed vagy sem, az alaplapra elég sok mérő van kötve, mivel a sima garancia beázás esetén nem véd meg. És meg tudják mondani, hogy földhöz lett csapva, vagy csak néhány csepp víz ment bele.

Szakember megnézi és megmondja, hogy szándékos volt-e vagy sem. Ott se hülyék dolgoznak :D

2015. jan. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért nem vagyok olyan hülye hogy izomból földhöz vágom, csak okosan kellő magasságból egész véletlen kicsúszik a zsebemből :'D Pont a betonra :'( De amúgy nem tervezem földhöz vágni mert meg vagyok elégedve a telefonnal, csak jó lenne azért tisztában lenni ezzel a dologgal, hogy ilyenkor kapok egy új készüléket, vagy levásárolhatom az árát vagy hogy is van ez. Csak mert weboldalon az áll hogy a vétel árat lehet levásárolni azonos termékkategóriában. Ki kell használni az alkalmat majd akkor ha más nem karcmentes kijelző lesz drágábban tudom tovább adni :'DDDD
2015. jan. 13. 20:40
 6/9 anonim ***** válasza:
11%
Gondolom nagyon nehéz felhívni őket, ha van kérdésed, ugye?
2015. jan. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Komolyan... Muszáj mindenbe bele szólni? Istenem de utálom az ilyen okoskodó embereket...

Kérdeztem hogy valaki tud-e róla valamit, esetleg volt-e már ilyen helyzetben. Nem azt írtam szerintem hogy értelmetlen semmitmondó unalomból ide firkantott kommentet írj arról hogy én mit csináljak. Szóval köszönöm az Offolásodat...

2015. jan. 13. 21:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Mint ahogy írtam akkor van csere/levásárlás ha nem gazdaságos/nem kivitelezhető BÁRMILYEN oknál fogva(szóval ha pl.: teszem föl a telefon alaplapja totálkár lenne és a hiba ami okozta esetleg vinné magával a kijelzőt is(szerintem az alaplap is elég a nem gazdaságoshoz, de ki tudja?), na akkor biztos hogy csere/levásárlás lenne). De természetesen ezek csak akkor érvényesülnek ha nem bizonyítható hogy !!!SZÁNDÉKOSAN TE!!! okoztad hogy cseréljék(nekem is van ugyanilyen biztosításom csak laptopra és nekem van egy olyan rész hogy a garancia ki van terjesztve olyan esetekre is amik nem előre láthatóak(/esetleg nem tudtad megakadályozni/bármi csak hogy te nem tehetsz róla ÚGY hogy pl.: szándékosan(bizonyíthatóság fontos) beledobtad a vízbe) és a készülék meghibásodását/használhatatlanságát eredményezi).

De olvasd át még egyszer és nézd meg hogy neked hogy van mert érted azt a vizes példámat is be kell bízonyítani ahhoz hogy ne legyen garanciális.

2015. jan. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

úgyse tudja ezt senki sem megmondani...van olyan telefon, amit olcsóbb megcsinálni, mint kupont adni, meg van olyan is, ami drágább lenne, és inkább adnak kupont.


de én nem emiatt aggódnék, hanem ahogy a többiek is mondják, nem hülyék ők sem :D

más már járt így telekomnál, talán pont itt kérdezte valaki pár hónapja, hogy jogos-e, hogy nem cserélik ki neki, pedig direkt kötött rá biztosítást, még neki állt feljebb, ha megtalálom, belinkelem :D

2015. jan. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!