Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Egy li-ion vagy Li-Polimer...

Egy li-ion vagy Li-Polimer akumlátornak melyik a jobb?

Figyelt kérdés

1: ha gyorsan 1000mAh-val töltök

2: ha lassan 120 mAh val töltök?

Az aku 4500 mAh-s Gyári töltöje 550mAh-s

A készülék min-max fogyasztása 60-1500mAh!

Azért kérdezem mert a telefonboltban a regeneráló töltés fogalma az hogy lemerítik összekötve a 2 polaritást és lassan 20-60 óra töltéssel feltöltik!

Valaki tudja a helyes választ?



2015. jan. 14. 22:16
 1/4 anonim válasza:
78%
Nem nagyon tesz jót az ilyen homokozás az Litium akkuval. Tök mindegy hány amperrel töltesz, egy idő után úgy is veszít a kapacitásából (magyarul kevesebb idejig bírja). A legjobb nekik ha nem merítik le csutkára és nem hagyják a töltőn egy évszázadot. Látszólag úgy tűnik mintha jót tenne az akksiknak de igazából csak "tűnik". 80%ig van csak töltve akkor sokáig bírja (mármint nem veszít ANNYIRA a kapacitásából) , de azzal nem sokat nyersz. A Li akksikat nem kell "kisütni" mert nem szeretik ha rántotthúsnak nézik őket :) Ha az akksi élne jól telibe verné azt a kretén telefonboltost. (műszerész technikus válasza)
2015. jan. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
78%
Plusz. Legjobb hogyha kikapcsolt állapotban folyik a töltés, de ez csak relatív, ugyanis akkor a telefon használhatatlan, de laptopoknál a hosszú élettartam megőrzése szempontjábol hasznos (ugyanis nem 5-10 e egy akksi bele). A savas akksiknál van ilyen "regenerálás". Nem folyok bele a miértekbe de ez amiről beszéltek lehet látszólagos eredményt hoz, meg lehet hogy ez a "szakmai hozzáértéssel kikisérletezett megoldás " jónak tűnik de igazából gyilkos.
2015. jan. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 dirtboy ***** válasza:

unokatesóm az elektronikai szaki,tőle tudom hogy az ion és polimer akut lehet nagy árammal tölteni nem okoz nekik gondot.

ezért is használják olyan készülékekben amiknél számít a töltési idő is lásd mobiltelefon,elemlámpa,akkus csavarozógép,hajnyírógép stb

de ezeknek a töltése megtévesztő mert mikor már úgy érzékeli az elektronika hogy kész a töltés akkor valójában még nincs maxon hanem után indul egy a féle csepptöltés amivel viszonylag hosszabb idő után eléri a maxot.


én ezt telefonomnál is tapasztaltam mikor elérte a 100%ot aztán lehúztam a töltőről és hamar elkezdett esni a %.

azóta nem húzom le ha 100%ot mutat és tényleg sokkal tovább tart mire elkezd merülni.

/nem nem kell kalibrálnom/

2015. jan. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kössz a választ mindenesetre értékes információ!
2015. jan. 15. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!