Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Rootolt Androidos telefonomról...

Rootolt Androidos telefonomról hogyan tudom eltávolítani a számomra felesleges alkalmazásokat?

Figyelt kérdés

Nincs szükségem például a zenelejátszóra, a videólejátszóra, teszek fel helyettük jobbat, így például a JetAudiot és a VLC Media Player.

De totál nem érdekel a Google Térkép, a Gmail, gagyi számológép, Notepad, stb.

És hogyan tudom a Privacy Advisor nemkívánatos engedélyeit visszavonni?



2015. jan. 29. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:

ES file explorert használom. Nem törlök semmit csak átnevezem az .apk-t .apb-re. Így eltűnik és nem fut.

Be kell benne kapcsolni a root hozzáférést, meg a system partíció írás-olvasását. Utána törölgethetsz. De csak ésszel, mert ha valami mást törölsz, ami kell, akkor használhatatlan lesz a készülék.

2015. jan. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez jó így? Mert igazából nem elérhetetlenné akarom tenni az apk fájlt, hanem uninstallálni az alkalmazást.

Az apk fájl ugyan elfér ott, viszont legalább azt nem akarom, hogy ott legyen sok felesleges ikon.


Ha viszont ott az apk fájl, akkor lehet egyszerűbb lenne a telóról lementeni és baj esetén legfeljebb újra feltenni.


És hát persze remélem, hogy mindegyik fájl csak azt csinálja, amiről szól az róla szóló dal, és nincsenek neki titkon függőségei, mert ha vannak, akkor azon az ésszel való munka sem segíthet.


A Privacy Advisor beállításaihoz közben meg találtam - de még nem próbáltam ki - ezt: Clueful Privacy Advisor

2015. jan. 29. 16:45
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyenlőre az .android_secure könyvtáron kívül semmi más újat nem találtam, úgy hogy nem értem, az általad ajánlott fájlkezelő miben segíthet.
2015. jan. 29. 17:00
 4/8 anonim ***** válasza:

Válogass:

[link]

2015. jan. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi.


Eddig kettőt néztem meg, az egyiket szidják; a másikat dicsérik, ez utóbbit próbáltam ki, és úgy néz ki működik:


[link]


Bár olykor azt írja ki, hogy az eltávolítás sikertelen, mégis eltűnt az adott alkalmazás ikonja.

2015. jan. 29. 19:55
 6/8 A kérdező kommentje:

Na sikerült máris valamit elcsesznem.

Letöröltem az összes személyes kapcsolatos alkalmazást, erre a tárcsázó is eltűnt.

De nem ügy, úgy sem telefonáltam vele, más funkcióit használtam csak.


DE MÁS HA HASONLÓT CSINÁL, OKULJON AZ ESETEMBŐL!


Ugye az okostelefon az egy mini számítógép, és kismillió-féle alkalmazást lehet futtatni rajta.

És a telefonálás csak egy a sok közül.

2015. jan. 29. 20:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló utolsó sora ;)

szólt

2015. jan. 30. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Bár nem vagyok biztos benne, hogy törölte a dolgokat.

Legalábbis érdekes módon azt írta ki, hogy a törlés sikertelen.

Lehet csak az ikonja tűnt el, viszont utána saját maga sem találta, mert a listájában sem volt ott.

2015. jan. 30. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!