Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit csináljak ha a Tablet...

Speedbear kérdése:

Mit csináljak ha a Tablet elfelejti a MAC címét?

Figyelt kérdés
Hoztak hozzám egy tabletet azzal, hogy nem csatlakozik fel wifire. Megállapítottam, hogy az eszköz "elfelejtete" a MAC címét... a kérdés: van rá egyszerű mód hogy beállítsak neki egyet /esetleg lenne rá valamilyen szoftver/, vagy inkább próbáljak inkább egy ROM újrarakást?

2015. febr. 26. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
A MAC címet más szóval fizikai címnek is szokták hívni. Azt nem felejti csak úgy semmi sem, mivel az fizikailag az alkatrész szoftverében benne van. Azt nem lehet csak úgy módosítgatni kényünk-kedvünk szerint.
2015. febr. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

De igen lehet módosítgatni kényünk kedvünk szerint.

Milyen operációs rendszer?


pl windows 8 tableten a registryben kell egy új kulcsot hozzáadni és tökéletesen működik, megváltoztathatod a MAC címet.

2015. febr. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első körben jó lenne tudni milyen tabletről van szó!

"Elfelejti" nálad mit takar? Nincs neki? mert ez elég valószínűtlen!

2015. febr. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Androidos 4.2 op. én is úgy hallottam hogy lehet módosítani, windowsos eszköz macjét hogy a wifi felé szimuláljon egy másik eszközt, így kerülve meg a MAC szűrést... Itt az a gond, hogy állítólag a négy éves fiú birizgált valamit a wifi beállításokat és eközben törlődött... Elképzelni sem tudom hogy miképp csinálhatta, hisz elméletben ott nem engedi módosítani, de tény hogy megtörtént... Valami ötlet?
2015. febr. 26. 19:58
 5/5 A kérdező kommentje:
A Wifi menü azt írja nem hozzáférhető, az infó menü pedig csupa nullát ír MAC nek ami tudtommal nem elfogadható...
2015. febr. 26. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!