Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia Lumia 532-m van (Windows...

Nokia Lumia 532-m van (Windows Phone-os) és amikor egy bizonyos településre megyek, utána mindig kapok egy üzenetet a Gmail-től, hogy illetéktelenek be akartak lépni az email fiókomba. Vajon mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

2015. febr. 27. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:

hát ez a gmail hibája, bár én még nem találkoztam vele.

2 féleképp azonosítja az embert, egyrészt az ip cím alapján, másrészt az adott eszköz alapján.


tehát ha normálisan működne, akkor nem kellene bezavarnia annak, hogy mondjuk a különböző ip címek miatt úgy észlelje, hogy más helyekről jelentkeznek be, mert az eszköz az ugyanaz.

magáról a telefon beépített e-mail kezelőjével használod, vagy mondjuk böngészőből esetleg egy nem hivatalos alkalmazásból?

ahogy én tapasztaltam, van egy csomó alkalmazás, amit így össze lehet kötni fiókokkal, például facebook-kal, de az összekötés úgy történik, hogy egy webui ablakban meghívja a facebook.com-ot, na és itt például kivétel nélkül mindig úgy ismeri fel, hogy ez egy eddig nem használt böngésző, tehát ez is lehet mondjuk gond.


egyébként amit kapsz, abban benne van az is, hogy milyen ip cím/helyről próbáltak belépni?

2015. febr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy itthon, az asztali gépnél nem szoktam kijelentkezni a gmailből, ott, a bizonyos településen viszont nem is használtam a fiókomat. Régen a vonaton gmaileztem, de akkor nem is írt ki ilyent, csak ezen a bizonyos településen. Akkor lehet, hogy tényleg az lehet az oka, hogy másik helyen másik eszközt érzékel és azért írja ki. Jól értem?

Egyébként nem ír IP címet, csak ezt "bejelentkezési kísérlet megakadályozva" és időt, hogy ekkor meg akkor...

2015. febr. 27. 12:40
 3/8 anonim ***** válasza:
igen, akkor elképzelhető, hogy valaki próbálkozhatott. akkor is küldenek ilyen értesítést, ha valaki többször elrontja a jelszót.
2015. febr. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Legközelebb kipróbálom, hogy Google fiókból kijelentkezve megyek el itthonról és ott bejelentkezek. Lehet, hogy csak ez zavarja be. Vagy tényleg a más technikai eszköz...

Köszi a segítséget :-)

2015. febr. 28. 08:14
 5/8 anonim ***** válasza:

gmail hülyeségből riktán küld ilyet.

Változtass jelszót.

Telefonon kapcsold ki a helymeghatározást.

2015. febr. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi, a helymeghatározás tényleg be van kapcsolva :-) A Google fiókom pedig a "modern biztonsági követelmények"-re van beállítva. lehet, ha azt is kikapcsolnám, akkor nem jelezne ilyent, de azt semmiképpen nem akarom "lebutítani" :-)
2015. márc. 1. 14:48
 7/8 anonim válasza:
Engem is beparáztatott most a kedves gmail, mert a lumiáról jelentkeztem be youtube-ra, a gmail fiókkal és kb. 1 órával később olvastam a mailt, miszerint Samsung Galaxy Y készülékről jelentkezett be a gmail fiókba. Persze először sokkolt a dolog, mert fontos mailekről van szó, de aztán megint felmentem a youtubera és abban a percben frissítettem a mailjeimet. Rájöttem, hogy különös okból a Nokia lumiámat nevezte samsungnak... Járt már így más is?
2015. jún. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nekem még nem Samsungozta le a Nokiámat :-)


Azóta már mentem másik vonalon is vonattal, s megint "bejelzett", hogy be akartak lépni. Szerintem csak nem ismeri fel a Nokiámat, mert mindig asztaliról gmailezek.

2015. aug. 17. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!