Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mire valo a 3g? Miert kellett...

Mire valo a 3g? Miert kellett kikapcsoltatnom?

Figyelt kérdés
Wikin okvastam rola, de par dolgot nen ertek. Eloszor is feltoltokartyas vagyok. Ha be van kapcsolva, akkor tobb penzembe kerul, vagy hogy is van ez. A telefon vasarlasakor az elado kikapcsolta es kivancsi lettem miert.

#Android #3G #mobilnet #samsung galaxy ace style LTE
2015. márc. 4. 03:50
 1/3 anonim ***** válasza:
" ha a 3g be van kapcsolva" akkor a telefonoddal ra vagy kapcsolva a netre, de nem wifisen, ha nem a te kontodra.. A 3g az internet gyorsasagat jelenti. Ha be kapcsolod es van sajat mb-d akkor netezhetsz rajta plusz koltseg nelkul, de ha nincs es be van kapcsolva akkor fizetsz kulonbozetet, jo sokat, mert a telefonod a neten keresztul fog frissiteni mindent
2015. márc. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"ha a 3g be van kapcsolva" akkor a telefonoddal ra vagy kapcsolva a netre, de nem wifisen, ha nem a te kontodra.."


Ez nem így van. A 3g önmagában egy olyan mobil technológia mint a GSM. Az adatforgalom - amennyiben internetezel - ugyanannyiba kerül minth a GSMen neteznél csak gyorsabb. A beszédhívások ugyanannyiba kerülnek mint 2G-én ( GSM). Tehát ha a telefonod 3G hálózaton van az még nem jelent pluszk költséget. A technológiából adodó működés miatt a telefon viszont gyorsabban merül mint GSMen.


" A 3g az internet gyorsasagat jelenti."

Nem jelent az ilyesmit. Ez egyszerűen - mint említettem volt ez egy mobil technológia. A GSM hálózaton időosztás van, a 3G meg egy szórtspektrumú bigyó. Kb ennyi elég egy közönséges embernek szerintem :)


Röviden tehát:


- a 3G történő "sima" telefonálás ugyannyiba kerül mint GSMen

- a 3G történő adatforgalom ugyannyibe került mint GSMen, csak gyorsabb

- Ha nem akarsz plusz költséget akkor tiltsd le az adatforgalmat ( így GSMen és 3Gén sem tudsz mobilinternetezni )

- Hagyományos beszédhívás miatt nem érdemes 3G hálózaton működtetni a telefont

2015. márc. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2015. márc. 4. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!