Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Amoled vagy az IPS kijelző a...

Amoled vagy az IPS kijelző a jobb?

Figyelt kérdés
2015. márc. 8. 00:14
 1/10 anonim ***** válasza:
2015. márc. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem az amoled jobban tetszik, szepek a szinek, napfényben is jol látható, betekintesi szögei jobbak mint az IPSé, kevesebbet fogyaszt.

Lumia 925

2015. márc. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 kérdező.. ***** válasza:
IPS szerintem jobb mert az amolednek már túl élénkek a színei.
2015. márc. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
IPS-nek szebbek a színei szerintem.
2015. márc. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

AMOLED rengeteget fejlődött, régen az IPS-re volt csak igaz az, hogy magas a fényereje ezért pl. a napon is jobban látszódik, meg hogy annak természetesek a színei, AMOLED-nek meg nagyon túlszaturált, stb, de ezek mára már szinte egyáltalán nem igazak.


Ma a legjobb kijelző a Note 4-be van, bár mire megjelenik az S6 valószínűleg átveszi ezt a címet, pedig mindkettő AMOLED, de itt már természetesek/pontosak a színek, magas fényerő, stb. Előnye, hogy ráadásul kevesebbet is fogyaszt.


Viszont AMOLED-ből is van rosszabb, és IPS-ből is, szóval nem lehet kijelenteni, hogy az egyik egyértelműen jobb lenne a másiknál, egy 30 ezer forintos telefonba az IPS kijelző (már ha egyáltalán van ilyen, bár sok ennél olcsóbb kínai telefonba is raknak IPS-t, szóval van ilyen) közel sem olyan jó, mint mondjuk a HTC One M9 kijelzője (tudom, az S-LCD3, de gyakorlatilag az is IPS).

2015. márc. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szirty ***** válasza:

Az AMOLED élettartama rövid, elbomlik.

(Bár kit érdekel, ha 2 éves telefonok mennek a kukába?)

2015. márc. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem megy az olyan gyorsan tönkre
2015. márc. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Szirty ***** válasza:
Sokkal gyorsabban mint az LCD.
2015. márc. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Gyosabban , de gondolom 10 evnel tovabb ugysem hasznalsz egy telefon , annyit pedig kifogbirbi, kijelzol lesz az utolso ami tönkremegy, ha nem törik be
2015. márc. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szirty ***** válasza:

"Gyosabban , de gondolom 10 evnel tovabb ugysem hasznalsz egy telefon"


Na igen. Lásd a zárójeles megjegyzésem!

Éljen a fogyasztói társadalom. A pazarlás élénkíti a gazdaságot!

2015. márc. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!