Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyire fontos és nélkülözhet...

Mennyire fontos és nélkülözhetetlen manapság az okostelefon?

Figyelt kérdés
Ha a munkahelyen is és otthon is van net, nem utazgatok semerre, ha meg igen akkor ott a gps, van fényképezőgépem is a fotózáshoz, stb. Ha lenne mennyivel lennék előrébb? Mi az amivel kevesebb vagyok nélküle? Úgy gondolom egy hagyományos telefon kezelése 100szor egyszerűbb mint egy okosé! Csak én érzem, hogy egy tök szükségtelen időrabló dolog? 36F

2015. márc. 17. 16:55
1 2
 1/13 Zakathol ***** válasza:
57%

Az életben a téged körülvevő dolgok 99%-a nélkülözhetetlen... A kényelem, ami miatt mégis sokminden - amúgy nélkülözhető - dolgot használunk. Az okostelefon is ezek közé a dolgok közé tartozik. Sokmindent tud egyszerre helyettesíteni - némi kompromisszummal persze - emellett kompakt méretben, ezáltal kényelmesebben használható sok élethelyzetben.

Nyilván nem fogom én sem magammal cipelni a 15kg-os fotóstáskám minden séta alkalmával, de ha mégis látok valami érdekeset akkor egy ilyen kompakt készülékhez mérten tűrhető minőséggel tudom megörökíteni. És ez csak egy példa.

2015. márc. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Az okostelefon csak kényelem miatt érdemes, de a gazdaság és a média rettenetesen próbálja eladni/tukmálni az emberekre. Már rég elindult az okostelefon propaganda, csak okostelefonon keresztül lehetett szavazni egy népszerű tv műsorban, stb.

Na nincs erre szükséged, mint amit az első válaszoló leírt, akkor nem kell okos telefon. Nekem sincs, és nem vagyok emiatt kevesebb. Egy eszköz a sok közül, amiről eldöntheted hogy kell e, vagy nem.

2015. márc. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Pityu87 ***** válasza:
87%
Nekem sincs okos telefonom azt nem mondom nem is lesz soha de nem mostanában.Utálom őket amire kell arra elég nekem egy alap is igaz nekem a meló miatt se hordhatnék több százezer forintos telefont magamnál mivel egy fél óra össze is törném. Volt egy melóhelyem szükség volt rá kaptam is két hét múlva leejtettem a villanyoszlopról na bumm volt nincs. Sima Nokia leesett szétment összeraktam mükszik. Erre kinek hogy mire.
2015. márc. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Ha otthon vagyok egész nap, akkor nagyon hozzá sem nyúlok telefonomhoz, bár reggel/este azért ágyból kényelmesebb telefonon netezgetni, mint laptoppal az ölben, szóval azért otthon is használom, de közel sem annyit.


Ha viszont úton vagyok, akkor számomra nélkülözhetetlen, nélküle ki sem bírnám a napot.


Már csak a zenehallgatásra is kell, oké, hogy azt "butafónon" is lehet, de pl. Spotify/Google Play Music csak okostelefonra van, más módon meg már nem tudnék zenéthallgatni.


Podcast hallgatás is sokkal kényelmesebb egy alkalmazáson keresztül, mintha otthon gépre letölteném, aztán kábellel át kéne másolnom a butafónra és úgy hallgatni.


Ha már kábeles másolgatásról van szó, WiFi Direct-en keresztül is sokkal kényelmesebb bármit átmásolni, mint kábelekkel szarozni.


És akkor ott van a net, amin keresztül ugye bármit lehet csinálni.


Vagy a játékok, amiket bár mobilon nem nagyon szeretek, azért néhány apróbb játékkal (Cut the Rope, Crossy Road, stb) nagyon jól el lehet lenni, ha mondjuk buszra vár az ember csak 10 percet.


Fényképezést is sokkal kényelmesebbnek tartom okostelefonon, persze minőség terén sehol sincs akár egy olcsóbb digitálishoz képest, de a sokkal nagyobb képernyőn jobb megnézni, könnyebb zoomolgatni meg törölni meg ilyenek (bár ha komolyabb fényképezőt vesz az ember érintőképernyős viewfinderrel ott más a helyzet, de azoknak kisebb a kijelzőjük szóval még abban az esetben is jobbnak tartom az egészet okostelefonon), stb.



Az okostelefon nem időrabló dolog, pont, hogy az amúgy várakozásra elvesztegetett időt lehet vele hasznossá tenni.


Lehet nincs minden embernek szüksége okostelefonra, de hogy tényleg jó, nem csak egy ideiglenes divatcucc, az biztos.

2015. márc. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Ami szerintem nagy előny: sokkal olcsóbban lehet kommunikálni vele. A VoIP és a különböző üzenetküldő programokkal sokat spórolhatsz. Persze ez csak akkor működik ha az ismerőseidnek is okostelefonjuk van.
2015. márc. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem nélkülözhetetlen de azért jól jön. Az alapkategóriás okostelefonokban is van GPS vevő és egyesekben már GLONASS támogatás is, egy felső kategóriás okosteló kamerája megfelel egy alap fényképezőgép kamerájának, szóval elég ha az az egy van nálad mindig, és még a szoftveres lehetőségekről nem is beszélve. Egy közép-felső kategóriás telefonnal sok más kütyüt lehet helyettesíteni, a kezelése pedig egyáltalán nem bonyorult, csak hozzá kell szokni.
2015. márc. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Szirty ***** válasza:

Abszolút értelemben semennyire.

Egyébként annyira, amennyire annak érzed.


Ha nem tudod mire jó, mire használnád, akkor nem kell neked olyan!

Sok mindent tud, de mint minden univerzális dolog: sok mindenre jó, de csak egy kicsit (kompromisszumokkal).

Mint az ásólapát. Se ásni, se lapátolni nem lehet vele normálisan.


Sajnos a kényelem nagyfokú habzsolása komoly pazarlást okoz. Főleg úgy ahogy az most megy a mobilok környékén. Évente vagy még gyakrabban dobálják ki, mert fogyasztói társadalom gépezete havonta ontja magából az újabb típusokat lényegében fölöslegesen, órási pazarlást és amúgy elkerülhető szennyezést okozva ezzel.


[link]

2015. márc. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én szeretem, álmaim PDA-ja. Pár éve csak vágytam rá, hogy fotót jegyzeteljek, könyvet digitalizáljak, pipálgatós bevásárló listát üzemeltessek, határidőnaplót hordjak zsebben úgy, hogy az egész szorosan együttműködik a pécével. Okosság, csak tudni kell, mire elég. Meg persze szerény havidíjért ott a zsebben google, és ha fészen véletlenül elejtek egy csodás lájkmágnes benyögést valami kétes hírű viccsoportban, akkor lehet örülni, hogy feláll má, annyit rezeg. De ezek nyilván csak időt elcsapni jók. Ja, és fekve kényelmesebb a laptopnál, még ha hunyorgós is.


Egyedül a gépelés nem megszokható. De legalább megtanít nagyolni.

2015. márc. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Gabi33 ***** válasza:

Szerintem meglehet lenni a okosteló nélkül lennni!

Netért fizetni,nem jó adja vissza és sokba kerül egy jó teló,jobb a csöves teló vagyis a számjegygombos buta teló,mert az zenét játszik fm rádió és telefonálni is lehet !

Aki netezni akar az mennyen számitógép vagy tévé elé!

Én semmibe nézem ezeket a technikát mert mindig uj lesz és jobb a szoftja hardvera!

Nekem még megvan a Sanyi K-750i még ha lenne még vennék egy két eft csak ritka ami elmegy 10évig és már kapot mindent! de lehet nézek egy k-800 vagy k-850i!

2015. márc. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 Tanulj megy magyarul légy szíves.
2015. márc. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!