Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » SOS! Folyadék folyt a telefono...

SOS! Folyadék folyt a telefonom kijelzője alá. Most kékes a képe, és van pár folt amik lassan, de csökken a méretük. Menthető még a telefonom? Az érintésekre reagál mindenhol.

Figyelt kérdés
Letisztítottam a telefonom, az elején fólia van, clin-nel letisztítottam , mert nagyon maszatos és ujjlenyomatos volt, tiszta kosz volt. ugyan ezt megcsináltam a hátuljával, és valahol befolyhatott egy kis folyadék... Papírral törölgetttem amúgy, nem a készülékre fújtam , de kicsit kifolyt... Mit tegyek? Van valami jó módszer ami még megmentheti a telefonom kijelzőjét?

2015. márc. 21. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Ehhez csak gratulálni tudok.
2015. márc. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát ez gáz. Ott kezdődik, hogy az ujjlenyomatok letisztításához nem kell semmi folyadék, pláne nem asztaltisztító, csak egy lehelet és egy puha törlőkendő. A szerencsén múlik, hogy meddig fog működni.
2015. márc. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*ablaktisztító akart lenni :D
2015. márc. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom sehogy se kiszárítani? Rájöttem azóta, hogy a foltok amik vannak benne azok azok a részek ahová nem került folyadék, azokon a részeken normálisak a színek
2015. márc. 21. 13:30
 5/6 anonim ***** válasza:

tedd bele egy tál rizsbe, hagyd benne állni és ha már enynire beletudott menni kitudja még hova került

én az akksit is kivenném belőle ha lehet.

2015. márc. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Elég hihetetlenül hangzik, de kikapcsoltam, visszakapcsoltam, és elműlt a kékség, viszont még mindig lehetett látni a folyadékot és a buborékokat amikor világított a kijelző, ezért leszedtem a hátlapot, az apró csavarokat egy csavarhúzóval kiszedtem ( xperia sp, nem lehet az aksiját kivenni...), és picit próbáltam kilazítani a készülék belsejét a keretéből, és melegítneni kezdtem óvatosan egy infralámpával, és mikor láttam hogy minimális, de nőnek a buborékok és csokken a folyadék kikapcsoltam, kitettem a napra, és estére a felére csökkent. azóta végig bekapcsolva volt, és ma este már csak egy minimális helyen van benne folyadék, és én is alig hiszem el, de a kijelző képe tökéletes, mindent érzékel mindenhol, és semmi baja a készüléknek! :) :) :)

Egyedül annyi a baki, hogy az egyik csavart nem tudom rendesen visszatenni, de a másik 7-et visszatettem , rajta van a hátlap, és egy tok, szóval szerintem az nem lesz probléma :)

2015. márc. 22. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!