Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem működik egyik...

Miért nem működik egyik iránytű alkalmazás sem (Android)?

Figyelt kérdés

Letöltöttem több iránytűt is. Az egyiknél kalibrálni is kellett az elején, úgy forgattam, ahogy ábra mutatta, de utána meg sem mozdult az iránytű. A többinél nem kellett kalibrálni, de azok sem mozdulnak.

A GPS-t bekapcsoltam a telepítés előtt, és utána is úgy hagytam. A "Saját helyzet elérése" és a "Google helyszolgáltatása" be vannak kapcsolva. Jelenleg lakáson belül vagyok. Az internet nincs bekapcsolva a telefonon.


Miért nem működik egyik iránytű sem??



2015. ápr. 8. 00:01
1 2
 1/13 Trauboy ***** válasza:
Az áruház tele van ilyen szarságokkal!
2015. ápr. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Vagy nem működik a telefonodban a mágnesességi szenzor (esetleg ki is hagyta belőle a gyártó), vagy olyan fémtárgy közelében próbálkozol vele, amely megzavarja. Próbáld ki egy mező közepén, frissen újraindított telefonnal, hogy ott működik-e.
2015. ápr. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Tölts le egy szenzor-alkalmazást (pl. AndroSensor vagy Sensor List), az kiírja milyen szenzorok vannak a gépben és tesztelni is lehet őket. Vagy nincs iránytű-szenzorod vagy nem működik.
2015. ápr. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Se a kulcsszavak között, se a kérdésben és egyelőre még kommentben sincs a telefon típusa. Pótold ezt a hiányosságot, aztán kiderítjük a hiba okát, ami nem feltétlenül hiba. Nekem éppen olyan telefonom van, amiből kihagyta a gyártó a mágneses érzékelőt. A GPS Status alkalmazás ki is fogja neked írni az első indításkor, ha nincs mágneses érzékelő.
2015. ápr. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Alcatel One Touch Pop C5 5036D a típusa.

Addig is megpróbálom a szenzor alkalmazást, amit említett vki.

2015. ápr. 8. 09:05
 6/13 A kérdező kommentje:

Na szóval az Androsensor ezt mutatja:

[link]


Ha rámegyek a kérdőjelre a szélén, akkor ezt:

[link]

2015. ápr. 8. 09:30
 7/13 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen szenzor a C5-ben szoval ezzel a problema meg is van oldva.
2015. ápr. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kár...

Egyébként akkor miért írja az alkalmazás oldalán ezt:

"Ez az alkalmazás kompatibilis az eszközével."

2015. ápr. 8. 10:14
 9/13 Hintalow ***** válasza:

Azért, mert a google play csak annyit ellenőriz, hogy a telefonon lévő android verziója megfelelő -e, illetve, az adott telefontípusra elérhető -e a szoftver (csak bizonyos régiókban elérhető telefonok miatt)

Azt, hogy az adott alkatrész benne van -e a telefonban, természetesen nem tudja megnéznii

(kb a mágneses szenzor a villanón kívül az egyetlen dolog, amit kihagynak néha modellekből)

2015. ápr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekem a képeid alapján pont az jön le, hogy van benne szenzor, csak nem működik. Mert még ki is írja a típusát, ha jól látom. Az enyémben pl. nincs és ki sem írja, meg sem jelenik a listán.

Az AndroSensorban a beállításoknál Active Sensors beállítások alatt kilistázza az összes szenzort, itt lehet állítani, hogy melyiket jelenítse meg. Ott mit mutat?

2015. ápr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!