Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit mondtok, hogy mit csinálja...

Mit mondtok, hogy mit csináljak a Z1-el, ha ezt csinálja?

Figyelt kérdés

Sony Xperia Z1 van nekem 2014 december fele óta. 1 év garanciával.

Olyan problémát szoktam tapasztalni, hogy mikor húzom az ujjam akkor darabolva érzékeli azon a vonalon az érintést.

Ami olyan következményekkel jár, hogyha pl facebook-on görgetek lefelé, és ahogy görgetek, hirtelen azt veszem észre, hogy rákattintott egy képre, vagy belájkoltam valamit, vagy commenteket nyitottam meg vagy egy oldalt megnyitottam, stb.., miközben csak végig húztam az ujjam, úgy hogy azt folyamatosan rajtat tartottam.

Az már a másik hogy ez szokott néha még tovább menni, hogy (mivel hamar behozza az oldalt, képet, mert gyors alapból a telefon tényleg) a behozott oldalon is megnyitok valamit, mert még mindig rajta az ujjam egy pillanatig.


Aztán ez már nyilván nem tetszett akkor sem mikor eleinte tapasztaltam, napi szinten többször. Aztán januárban már vissza is vittem, ők mondták hogy visszaküldik Németbe ott a Sony gyárba, és mondták hogy ott műszerrel leellenőrzik a telefont, de figyelmeztetnek, hogy lehet nem fogják tapasztalni a gondot.

Hát miután 4-5 hét után visszajött a telefon, hát láttam hogy ez így is lett, maradt minden ugyanúgy. Azzal az indokkal jött vissza, hogy ők nem tapasztalták a problémát. Papíron azzal a hibával küldték vissza, hogy az érintő nem működik jól.

Erről van videóm is, jól láthatóan (egy Sony Xperia SP-vel felvett, HD videó), osztálytársam felvette miközben ezt csinálja. Igaz a videóban már ráadásul (szerencsémre nem szerencsémre) kombózva mutatta meg a fa**ságát a telefon, azaz össze-vissza ugrált a pont ahol csak tartottam az ujjam.


Volt olyan is, hogy egy kb mm-t húztam az újjammal és 5 oldalt lapozott a kezdőképernyőn.


Mostanában is még napi szinten csinálja, és szerintem érthető hogy egyre jobban idegesít. Próbált hard reset-től kezdve, újratelepítve is volt a telefon, szoftver újrarakása (ha van ilyen) is.



Az lenne a kérdésem, hogy mit csináljak most, mit tudok, és ha visszaküldetném megint németbe, akkor milyen indokkal, mit írjunk a papírra? Gondoltam arra hogy azzal, azt mondom hogy egy fél óra után szokta ezt csinálni, mert azalatt 1x biztos megmutatja a hülyeségét.

Ti mit mondtok, segítsetek légyszíves..



2015. ápr. 8. 19:41
 1/1 A kérdező kommentje:
Van olyan is, mikor a telefonon a gombot megnyomom oldalt, és a mintát akarom beírni, húzom végig az ujjam és látom h egy húzásnál 3x kezdi elölről, mindig ott ahol éppen az ujjam van.
2015. ápr. 8. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!