Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az e-book olvasókra rá lehet...

Az e-book olvasókra rá lehet konvertálni úgy a PDF formátumú fájlokat, hogy olvasható legyen?

Figyelt kérdés

Olvastam egy tesztet ahol azt írták hogy csak akkor lehet, kényelmesen ha 10 colos,( [link]

Viszont egy másikban azt, hogy különböző módszerekkel át lehet konvertálni. ( [link]

Szóval, mi a tapasztalat, mennyi bénázzásal lehet,(ha eggyáltalán meglehet) csinálni a PDF-ből az ebook olvasónak megfelelő formátumba való konvertálás?



2015. ápr. 24. 20:26
 1/7 A kérdező kommentje:

Bocs, a linkeket elrontottam:

1:

[link]


2:

[link]

2015. ápr. 24. 20:36
 2/7 anonim ***** válasza:
A gond az, hogy a PDF-ek előre be vannak tördelve. Pont az a lényege, hogy akárhol nézed meg vagy nyomtatod ki, mindig ugyan úgy nézzen ki. Ezért az olvasok vagy lekicsinyítik (nem látsz belőle semmit), vagy görgetik (megőrülsz tőle, mire végigolvasod). Még talán a legjobb, ha elforgatod 90 fokkal és akkor szélesebb a kép. Az Epub/prc/txt/stb formátumoknál a tördelés a megnézéskor történik.
2015. ápr. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezt értem, de akkor az megoldható hogy kényelmesen olvassam, vagy nem? (Gondolom akkor nem)

Másik kérdés, az e-book által támogatott formátumom mennyire elterjedtek?

2015. ápr. 24. 22:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Kétféle pdf van.

A szöveget tartalmazó (a könyvek általában ilyenek) könnyen, jó eredményel konvertálható. (Én is sok ilyen magam által konvertált könyvet olvasok.)

A szkennelt, képet tartalmazó pdf-ek (pl. iskolai jegyzetek, régi kódexek, képregények) konvertálása már nehézkes, problémás.


Konvertálásra ajánlom a Calibre programot.

[link]


Legelterjedtebb ebook formátumok az epub, prc, mobi, és a sok Kindle miatt az azw.

2015. ápr. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ááá, köszönöm

Természetesen nem kódexeket akarok majd olvasni..:)

De, szóval, például ezek

( [link] )

a könnyen formázhatóba tartozik?

2015. ápr. 25. 22:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez menni fog, nem lesz probléma.

Akár ki is próbálhatod a konvertálást a Calibre-vel, ezzel olvasni is tudod (olvasásra válszthatsz a fájlformátumok közt), és rögtön meglátod.

2015. ápr. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tényleg, ez tényleg nagyon jó "cucc". Köszönöm
2015. ápr. 26. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!