Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nekem miért nem lehet okos...

Nekem miért nem lehet okos telefonom?

Figyelt kérdés

A problémám az hogy nincs okos telefonom...Gondolom most nézel mint a hülyék hogy minek már egy újabb embernek okos telefon és hogy miért olyan nagy probléma ha nincs.Hát elmondom és remélem tudtok tanácsokat tippeket írni.

11 éves vagyok és nagyon jól tudom hogy nincs túl nagy szükségem egy okos telefonra de mégis nagyon szeretnék.Hogy miért?Mert 30-an vagyunk egy osztályba és mind 30 gyereknek (velem egykorúak) van.Ez még nem is lenne akkora gond mert oké oké van de minek...Viszont nekem egy ilyen kis fos Nokiám van és már elő sem merem venni az osztálytársaim előtt mert mindig kicikiznek.Az is baj hogy a tanárok az értesítéseket Viberen (okos telefonos alkalmazás) osztják meg az információkat és én ezekből mindig kimaradok.Már sokszor kértem a szüleimet hogy vegyenek nekem egyet de mindig azt mondják "nincs rá szükséged nem veszünk!".Még azt se mondhatjuk hogy azért nem kapok mert nem telik rá.Ugyanis eléggé tehetős családban élek.Szóval fogalmam sincs most mit kezdjek mert már egyre cikibb és cikibb a baráti körömben is :/

Szerintetek mit kéne tennem?Mit kéne mondanom a szüleimnek?Ti mit tennétek a helyemben?

Előre is köszönöm a válaszokat :)


2015. ápr. 26. 14:14
1 2
 1/11 anonim válasza:
83%
11 éves korban nem is kell okostelefon. Nekem is hagyományos van. Tudok rajta netezni és ennyi. Nem érdekelnek a többiek,majd lesz új. Célnak megfelel még. 19/L
2015. ápr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Van zsebpénzed? Szoktál ünnepekre pénzt kapni rokonoktól?


Ha igen, mondd el a szüleidnek, hogy a suli miatt szükséged van okostelefonra (bár Vibert laptopon, akármin is lehet nézni:-)), és ha ők nem akarnak venni, majd megveszed magadnak, erre gyűjtesz. Lehet már egész normális áron kapni, ha neked tényleg nem az a lényeg, hogy menőzz vele.


Amúgy 11 éves gyereknek szerintem is fölösleges, de meg tudom érteni, hogy ebben a korban kínos kilógni a többiek közül. Ráadásul ahogy halad az idő, az okostelefon már nem státuszszimbólum, hanem szinte alapvető szükséglet lesz.

2015. ápr. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
A tanárokat első sorban jól hátsófelen kellene billenteni. Nincs joguk Viber használatra kötelezni senkit . Főleg nem 11 éveseket. Amúgy meg nem lehet mindig mindened, ami az osztálytársaidnak van. Ez így lesz még évekig, míg iskolába jársz. A cikizés is tipikus iskolás módi. Túl kell élni.
2015. ápr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

A leírásod alapján egyértelmű hogy azért akarsz mert másoknak is az van. És ez az aminek semmi értelme és ezt a szüleid is tudják. Az okostelefon hasznos mondjuk egy üzletembernek, vagy hasonló. De egy iskolásnak?? Cseppet sem. Max játszanál meg szórakoznál rajta, suliban meg minden hol. Ennek semmi értelme.

De persze ha nagyon akarsz kérj szülinapra vagy névnapra vagy akármi... vagy zsebpénzt gyűjtögess és vegyél magadnak. Nekem sem a szüleim vették. Mellesleg az okostelefonnak csak mobilnet előfizetéssel van értelme.

Amúgy meg semmi ciki nincs azon ha valakinek nincs okostelefonja... ez elég hülye gondolkodásmód.

2015. ápr. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szirty ***** válasza:
Giga OMG!
2015. ápr. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

"a tanárok az értesítéseket Viberen (okos telefonos alkalmazás) osztják meg az információkat "


Sci-fi, jobbat találj ki kismókus.

2015. ápr. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 kérdező.. ***** válasza:
15%
Ez nem hülyeség.Valóban manapság mindent interneten közölnek az iskolában facebookon például.Egyébként gyűjtsd össze a pénzt és vegyél magadnak egy nem túl drága okostelefont kezdésnek,mellesleg ingyen is tudnál telefonálni akárkinek például Viberen vagy Messengeren amiért már megéri venni vagy játékra is megéri.Most egy számítógépet jobban megéri venni?Nem.
2015. ápr. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

"Ez nem hülyeség."


Abszolút az. A többi marhasággal együtt is amit idehánytál. A kérdező meg menjen oda a tanárhoz, és kérje el az "értesítéseket" amiket nem kap meg.

2015. ápr. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én mondjuk alapvetően iskolában megtiltanám a telefon használatát, és maximum szünetben használhatná a gyerek, vagy nap végén.


Az biztos szar egy gyereknek ha neki nincs, és "csikizik", csak a 11 évesek ilyenek. Ha olcsót kapna akkor az lenne a baj, ha drágát akkor meg ő villogna vele. Ha meg közepeset, akkor 2 hónap múlva azon sírna hogy kijött az új modell és inkább azt akarja.

2015. ápr. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 kérdező.. ***** válasza:
Igen csak ez a 21.század nem pedig a 20.Ezt sokan elfelejtik.
2015. ápr. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!