Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kérlek olvasd végig! Ez vajon...

Kérlek olvasd végig! Ez vajon igaz? Egy kétségbeesett anyuka

Figyelt kérdés
A lányomnak le van töltve az összes talkingos játék,és tegnap odajött hozzám. Hallotta Facebookon,hogy kering ezzel valamilyen kamerás dolog,ami veszélyes lehet rá nézve. Gyorsan utána is néztem... Hát nem nyugodtam meg. Én hiszékeny ember vagyok,de nem szoktam elhinni ezeket. De ez annyira valósnak tűnt. Kérlek ne írjatok sértő kommenteket, mert azzal nem haladok előre. Kérlek magyarázzátok meg és nyugtassatok le,ha ez nem igaz,mert mindennél jobban szeretem őt! Köszönöm!

2015. ápr. 28. 19:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nyugodtan lehet használni. Mikor előszötr olvastam egyből azt gondoltam hogy a pou vagy valami hasonló "játék" készítői több felhasználót szeretnének.

Ha van is valóság alapja nem hiszem hogy pont a magyarok érdekelnék őket.

2015. ápr. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy ilyen hamar választ adtál! De még szívesen várok több megjegyzést!!
2015. ápr. 28. 19:38
 3/28 anonim ***** válasza:
5%
En jómagam is gyerek vagyok még (14), én is hallottam erről es ugyan nem volt letöltve egyik játék sem...de mindenképp letorolnem..nem tudom lehet hogy csak en vagyok ilyen fostos, de nagyon paraznek ezek után megnyitni az alkalmazást:-((
2015. ápr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
52%

Én is ma olvastam a hírt,nekem húgom játszik már jóideje vele (pár hónapja kb).


Szerintem teljesen kamu,és HA ESETLEG tényleg igaz volna, akkor biztos nem a Magyarokat csempésznék.

Ráadásul az alkalmazás semmilyen téren nem tud magyarul.

2015. ápr. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Kamu a hír, hoax, nincs mitől félj.

[link]

2015. ápr. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 kérdező.. ***** válasza:
3%
A talking angela letöltése alatt google playen vannak ilyen kommentek,hogy figyel a szemével.Hát én ezek után nem tölteném le.
2015. ápr. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

"A Naked Security IT-biztonsági blog azonban már 2013 februárjában cáfolta azokat a vészkörleveleket, amelyek szerint az interakciók során Angela kihúzza a gyerekekből a nevüket, lakcímüket, titokban lefotózza őket, és arra is gyakran rákérdez, merre mennek haza az iskolából."

Forrás: [link]


A cikkben idézett biztonsági blog (melyet a Sophos vírusirtó gyártója üzemeltet) így ír erről:

"The truth is that "Talking Angela" appears to be entirely benign, and there are no obvious privacy concerns that differentiate it from thousands of other iPhone apps."

Forrás: [link]


Itt olvashattok egy riportot az alkalmazás készítőjével - Bruce Wilcox-szal: [link]


Szóval nyugalom.

2015. ápr. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Pont most hívott a párom, hogy mi is ez. Nem igazán néztem utána, de a paraszti józanész:

1, A play, ha letöltesz kiírja, hogy mihez fog hozzáférni az alkalmazás, és miket akar használni (helymeghatározás és a kamera ott van? - gőzöm sincs)

2, nem lehet pontosan belőni, hogy hol is van az illető, 10-20 méter eltérés lehet, egy panelban pedig kizárt hogy megmondja hogy melyik emelet.

3, A Google ha ez igaz lenne nem hagyná annyiban és tenne ellene (ez a mondat úgy hangzott, mintha 2000 évvel ezelőtt Istenről beszélt volna valaki...)

4, ha ilyen olvasol, gyorsan menj fel a HVG.hu oldalra, ha ott nincs ilyen hír akkor kamu!

5, a hackelés elég összetett folyamat, nem egy 50 éves pedofil fogja feltörni a rendszert.


Ja és ez a hír minden évben előjön:

Itt a tavalyi (ami frissült):

[link]

2015. ápr. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

"Hallotta Facebookon,hogy kering ezzel valamilyen kamerás dolog"


Ha nem is ez a téma, de a szellemisége ugyanez:

[link]

[link]

2015. ápr. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim válasza:
4%
A Google Play-en megneztem, hozzaferest ker a kamerahoz, frnykepek, wifi, hangfelvevo stb.. Ugyhogy szerintem lehet torolni. Mar eleve gyanus ha egy alk. kamerahoz ker hozzaferest!
2015. ápr. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!