Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy tudok éles képet csinálni...

Hogy tudok éles képet csinálni galaxy S5-ön?

Figyelt kérdés

Szóval. A telefon tökéletesen éles, szép képet csinál vakuval. De ha olyanok a fényviszonyok, amikor nem kell a vaku, akkor pedig kicsit homályosak, kontrasztnélküliek a képek, mintha egy jóval gyengébb kammal csináltam volna. Próbáltam több beállítási kombót de nagyon nem akar sikerülni :/

Pedig ez volt az első lényeges szempontom a telefonválasztásánál, hogy jó képeket csináljon.

Valaki ötlet?

Köszi


N25



2015. máj. 10. 14:41
1 2
 1/13 anonim válasza:
Szia :) Bocsi, lehet nagyon bután fog hangzani, de fókuszoltál? Tudod, ha rányomsz a képernyőre akkor fókuszál, és élesedik a kép :)
2015. máj. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szia :) Igen :) mindegyik fókusz móddal próbáltam :/
2015. máj. 10. 20:15
 3/13 anonim ***** válasza:
Nincs véletlenül makró módra állítva?
2015. máj. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem, nincs :)
2015. máj. 26. 10:05
 5/13 A kérdező kommentje:

Hát ez még mindig sírba tesz :( És nagyon bosszant...arról nem is beszélve, hogy legalább 1 mp kell ahhoz, hogy megcsinálja a képet...a párom S3-a azonnal csinálja a képet, ahogy rányomunk az enyém meg fáziskéséssel...Érdemes ezzel szervízbe küldenem?! Mert annó a reklámban külön kiemelték, hogy milyen gyors a kamera...hát nem úgy veszem észre...:(


Valaki május óta valami ötlet?

2015. okt. 14. 14:55
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia! A telefonokban lévő képérzékelő szenzor nagyon picike, kisebb, mint a kisujjadon a köröm. Arra pici érzékelőre tömnek rá 15 millió pixelt. Emellé van az az apró kis telefonos optika. Esélye sincs ennek a rendszernek este normális mennyiségű fényt betölteni.


[link]


Nézd meg a képt, a legkisebb a telefonos szenzor, a legnagyobb egy normális profi fényképezőé. Emellett a profinak akkora lencséje van, mint 4 telefon. Azzal már tud ahhoz elég fényt gyűjteni sötétben is, hogy értékelhető legyen a képminőség.


Egy szó, mint száz, telefont azért ne vegyél, hogy kevés fénynél fényképezz. Sajnos ahhoz esélyük sincs. Semelyiknek.

2015. okt. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de kicsit félreértettél vagy én nem írtam egyértelműen, mindegy is :)


Akkor úgy fogalmazok, hogy nappal (amikor nem kell vaku és az ki van kapcsolva) nagyon életlen képeket csinál, sőt szinte mondhatnám azt, hogy homályos. Viszont ha bekapcsolom a vakut (nappal) és leakarom fényképezni ugyan azt a vmit akkor pedig tökéletesen éles képet készít.

Megfigyeltem, amikor vaku nélkül akarok fényképezni, rányomok, elkezd zoomolni, beméri, éles a kép és utána visszaáll a "homályosba" és azt örökíti meg. Remélem sikerült érthetően leírnom :) És ezt nem értem :/


Megpróbálok csinálni 2 képet és feltöltöm, hogy lásd vizuálisan, hogy mire gondolok :)

2015. okt. 15. 10:45
 8/13 A kérdező kommentje:
Módosítanám ezt a mondatom: "Viszont ha bekapcsolom a vakut (nappal) és leakarom fényképezni ugyan azt a vmit akkor pedig tökéletesen éles képet készít viszont a kép sötétebb lesz, hiába nappal készült . "
2015. okt. 15. 10:47
 9/13 anonim ***** válasza:
Mert vakunál alacsonyabbra állítja az iso-t és a fényértéket is, hogy a vaku fénye miatt ne égjen ki az egész kép. Ezek a kamerák nem annyira ügyesek, mint egy fényképezőgépé. Nappal ne használj vakut, csak kevés fényben, ott is max. 1-1.5 méter távolságig.
2015. okt. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Elolvastam az utolsó előtti válaszodat is, elsőre nem láttam. :) Szóval ha homályos a kép, nem tud élesre fókuszálni, akkor ott probléma van a kamerával. Mindenképpen vidd el szervizbe, nekem is volt az S5-tel ilyen probléma.
2015. okt. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!