Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kézibeszélő vs jogszabály?

Kézibeszélő vs jogszabály?

Figyelt kérdés
Adott nálam egy batár telefon (iPhone 6+) és szeretnék külföldről rendelni egy valami hasonlót [link] magyarul aminek telefon külseje van de önállóan nem képes hívásra ergo egy bluetooth kézibeszélő, ami nekem jól jönne olyan helyeken ahol nincs kedvem elővenni a telefont (aluljáró és társai) illetve vezetés közben is ezt használnám. Itt jönne a kérdés ez szabályos lenne vagy nem igazán ?

2015. jún. 13. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy mit tud, a kérdés füledete, szemedet, kezedet lefoglalja-e.


Tehát jogszabályilag pl. vezetésnél telefonnak fog minősülni, ez 99%.

2015. jún. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jó h*lye a jogszabály, mert cigizni, enni, szotyizni, m*szturbálni lehet vezetés közben, és ezek bármlyike legalább annyira elvonja a figyelmet, mint a telefonálás.

Kifejezetten k*csög módon van megfogalmazva, jogilag még a hívás elutasítás gomb megnyomása is telefon kezelésnek minősül, amit a rendőr büntethet.

Ugyanakkor az érintőképernyős boardcomputeren a GPS b*sztatása, vagy a menüben turkálás teljesen szabályos.

2015. jún. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen nem egyértelmű ez nekem mert ez konkrétan olyan mintha a kihangosítót fogdosnám...de pl én saját tapasztalatból mondom, hogy enni sokkal veszélyesebb mint telefonálni mert lecsöppen leesik stb sokkal rosszabb mint egy telefonálni (sms írása persze más tészta ) -
2015. jún. 14. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!