Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Letiltotta a szolgáltató a...

Letiltotta a szolgáltató a telefonom. Valaki tud segíteni? IPhone 5s

Figyelt kérdés

Vásároltam egy iPhone 5s-készüléket 3hónapig teljesen jó volt, de 3 hete letiltották bementem a T-mobilhoz és mondták h a szolgáltató tiltotta le.

Próbáltam keresni azt akitől megvásároltam a készüléket de egyszerűen felszívódott...


Nem akarok pereskedni,kioktatást sem kérek (hibáztam tudom...) De most van egy elég drága telefonom amin éppenséggel telefonálni nem lehet....Szóval ha valaki tud segíteni írjon!!!


Köszönöm.



2015. júl. 10. 10:55
 1/5 kérdező.. ***** válasza:

Hát ezt megszívtad.Valószínűleg az ember akitől megvetted nem fizette a részleteket a szolgáltatónak és letiltották.

Marad a rendőrség.

2015. júl. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Technikailag simán tudod cserélni az IMEI számot (youtube-on egy csomó videó van, ami ezt lépésről lépésre bemutatja), viszont jogilag ez bűncselekmény.


BTK.

Információs rendszer védelmét biztosító technikai intézkedés kijátszása


424. § (1)127 Aki a 375. §-ban, a 422. § (1) bekezdés d) pontjában vagy a 423. §-ban meghatározott bűncselekmény elkövetése céljából az ehhez szükséges vagy ezt könnyítő

a) jelszót vagy számítástechnikai programot készít, átad, hozzáférhetővé tesz, megszerez, vagy forgalomba hoz, illetve

b) jelszó vagy számítástechnikai program készítésére vonatkozó gazdasági, műszaki, szervezési ismereteit más rendelkezésére bocsátja,

vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Nem büntethető az (1) bekezdés a) pontjában meghatározott bűncselekmény elkövetője, ha - mielőtt a bűncselekmény elkövetéséhez szükséges vagy ezt megkönnyítő jelszó vagy számítástechnikai program készítése a büntető ügyekben eljáró hatóság tudomására jutott volna - tevékenységét a hatóság előtt felfedi, az elkészített dolgot a hatóságnak átadja, és lehetővé teszi a készítésben részt vevő más személy kilétének megállapítását.

(3) E § alkalmazásában jelszó: az információs rendszerbe vagy annak egy részébe való belépést lehetővé tevő, számokból, betűkből, jelekből, biometrikus adatokból vagy ezek kombinációjából álló bármely azonosító.

2015. júl. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 bp1985 ***** válasza:
Rácsesztél. Vagy lopott, vagy részletre vett, és nem lett fizetve. Papírnehezéknek még jó.
2015. júl. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Részletre lett véve ,de többet nem mondtak a t-mobilban... Van egy honlap " [link] szerintetek megér egy próbát?
2015. júl. 12. 14:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp tegyél rendőrségi feljelentést.

Az a honlap meg csak pénzkidobás. Mivel ez nem arra van hanem icloud zárra. Továbbá ha fel is oldanák az iCloud zárat, akkor is csak max ipod touchnak lehet használni telefonálni nem lehet vele.

Sajnos sokmindent nem tehetsz.

2015. júl. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!