Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen stílusú az sms-ed?...

Milyen stílusú az sms-ed? Amikor sms-t írsz kollégának, barátnak, hogy írod meg, milyen udvariassági formulát használsz, ha egyáltalán használsz?

Figyelt kérdés
Én legtöbbször Szia Pista! Jön a szöveg, utána elköszönök, szevasz, szia, cső, stb., aláírom a keresztnevem. Ok, hogy a számom el van mentve a nevemmel, de nekem így szimpatikusabb, mintha csak a szöveget küldeném, megszólítást, elköszönés, név nélkül. Van, amikor ilyen egyszerű sms-t kapok, gondoltam megkérdezem a véleményeteket. El ne felejtsem, szeretek sms-t írni, lehet, ezért írom így.

2015. júl. 21. 23:53
 1/2 anonim ***** válasza:

felesleges a bemutatkozas meg a tobbiek

mai rohano vilagunkban az ido penz

idobe telik bepotyogni a sok felesleges informaciot es idobe telik elolvasni

nekem rovid tomor

parommal par szavas, ilyenkor a helyesiras is csorbul: mittomen, aszonta es tarsai

ha a fonokomnek irok odafigyelek, tulajdonnevek nagybetu, ekezet, stb de neki se koszonok es nem mutatkozok be mert tudja ki vagyok

2015. júl. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Neha az sms-ek elejen koszonok, de ez nem szuksegszeru. Az egesznek a lenyege ugye az volt, hogy minel rovidebben es tomorebben (160 karakter a limit, ha jol tudom) fogalmazd meg az informaciot. Ebbe nem feltetlen fer bele udvariaskodas es nincs is azzal semmi baj szerintem.
2015. júl. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!