Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 4G meg az LTE az ugyan az?

4G meg az LTE az ugyan az?

Figyelt kérdés
tudom h*lye kérdés de biztosra szeretnék menni, mert új telefont keresek és 4G-set, arra vagyok kíváncsi hogy a 4G meg az LTE az eltér? Vagy valamelyik jobb? Ha ugyan az akkor mondjátok meg légyszi :'D

2015. aug. 3. 22:10
 1/5 anonim válasza:
48%
Egy es ugyanaz :)
2015. aug. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az LTE azt jelenti hogy Long Term Evolution. Egy nagyon hülye kifejezés, nem konkrét rendszert jelent, hanem inkább ilyen elveket, amik mondjuk meghatározzák, hogy melyik évben mekkora sebességű hálózatokat kell kifejleszteni stb. A 4G meg elvileg a 3.5G utáni hálózat jelentése, bár itt már eléggé összemosódnak a dolgok, főleg a marketing osztályon. A készülő 5G is LTE hálózatnak nevezhető, mert LTE elvek alapján készül.

A lényeg: mindegy hogy LTE vagy 4G van ráírva, a legújabb hálózatot ismeri a telefon. Kb. 2020-ig nem várható 5G-s hálózat kereskedelmi forgalomban.

2015. aug. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben. köszi :) Én annyit tudok hogy a HSPA az a 3,5G (H) amikor 3G-t használok akkor átvált arra Lehet h*lyeséget mondok mert van egy H+ is az a HSPA nál kicsit gyorsabb Tudom nem kapcsolódik ide de ha már a 3,5G-t említetted :)
2015. aug. 3. 22:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, mert a szolgáltatóknál jelenleg 4G, 3.5G és 2.5G és 2G (ez nagyon ritka) egységek vannak kiépítve. Ezek között váltogat a telefon, értelemszerűen a legjobbhoz próbál netezéskor kapcsolódni.
2015. aug. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most már azt tapasztalom hogy a 4G több helyen van kiépítve mint a 3G.. muszály vagyok leváltani
2015. aug. 5. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!