Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Európában használható legolcsó...

Európában használható legolcsóbb mobilinternet megoldás, GPS live traffic szolgáltatáshoz?

Figyelt kérdés

Probléma: live traffic infót szeretnék, és tudomásom szerint csak a tomtom go 5000,6000-nek van beépített GSM modulja (SIMmel), ami interneten keresztüli valós forgalominformációt tud nyújtani. Ettől univerzálisabb megoldást keresek, azaz ha találnék egy megoldást, amivel 3-4 országban tudnék olcsón mobilinternetezni, akkor használhatnám akár a google maps navigációt is a telefonon és nem is kellene tomtom navit vennem külön a forgalmi infók miatt.


Ezeket a megoldásokat találtam:

1) venni prepaid sim-eket az adott országban, és a határon ezeket cserélgetni. De ez kényelmetlen: telefont ki-be kapcsolni, simet venni, feltölteni, egyenleget ellenőrizni, stb.


2) léteznek úgy tudom erre alkalmas modemek is, amelyek pár SIM-et tudnak fogadni, és wifi hotspotként működnek, de még így is a sim-ek egyedi feltöltését, stb. ellenőrizni kell


3) nem tudom, létezik-e,hogy egyetlen ország (pl. Magyar) olyan előfizetés (gondolom prepaid-es szolgáltatás nincs), amivel kihozhatom a navigációhoz szükséges roamingos adatorgalmat ésszerű áron


4) vannak bérelhető wifi modemek (gondolom egy adott ország kedvező romaing adatforgalmi mobilelőfizetését használják 1 simmel), de ezek nincsenek a tulajdonomban, a napidíjuk is viszonylag magas.


Szóval lehet a 2-es megoldás lesz a legjobb, van ebben tapasztalatotok?


2015. aug. 7. 11:26
 1/1 A kérdező kommentje:

A 4) megoldás alatt ilyesmit értettem:

[link]


De ez drága...

2015. aug. 7. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!