Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Galaxy s4 led visszajelző...

Galaxy s4 led visszajelző bekapcsolása?

Figyelt kérdés

Nem a bal hanem a jobb oldali pirosan vilagito ledet hogyan lehet bekapcsolni?

Ami a mozgas erzekelő mellett van!?



#Android #Samsung #Galaxy #led visszajelző
2015. aug. 7. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Jobb oldalon nincs LED. Sorrendben a következők vannak jobb oldalon az S4 esetében: gesture szenzor, proximity sensor, előlapi kamera.
2015. aug. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De sok videón látom,hogy a belső szenzor a telefon hasznalata kozben villog pirosan...

Az miért van?

2015. aug. 7. 15:00
 3/8 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, már épp akartam is kiegészíteni az első válaszomat.

Azért látod a videón pirosan villogni a proximity szenzort, azaz a közelségérzékelőt, mert infravörös fénnyel működik. Infravörös fényt bocsájt ki, annak a visszaverődése által érzékeli, hogy közel van-e hozzá az arcod.

A kamerák érzékelője látja az infravörös fényt (ezért látszik a videóban), a szemed viszont nem látja.


Próbáld ki otthon, érdekes kísérlet: kapcsold be a telefonod kameráját, figyeld az élőképet, fogj meg otthon egy infravörös tévétávirányítót, fordítsd szembe magaddal, és nyomkodd a gombjait. A telefonkamera élőképén látni fogod az infravörös LED felvillanásait, míg szabad szemmel nem.

2015. aug. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem!kőszönöm a segitseget!:)

De meg lenne ezzel kapcsolatban egy kérdésem.

A samsung telefonoknak ugye van egy olyan funkcio amit tarcsazoba beirt *#0*# "kóddal" lehet előhozni és itt az egyik funkcioval szabadszemmel is lathato a villogása. Ez miért van?

2015. aug. 7. 15:29
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy lenne ilyen. Nagy valószínűséggel a proximity szenzor LED-je egyáltalán nem képes működni a látható frekvenciatartományban.

De azért most a jedvedért végignyomogattam a teszteket, és nem találtam ilyen jelenséget.

2015. aug. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Barcode emulator teszt amin lehet latni ha sötétben vagy gyenge fénynél vagy.

Biztos hogy villog és pirosan:)

2015. aug. 7. 17:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem csinál ilyet. Kipróbáltam teljes sötétségben is.

Infravörös kódküldéskor a beépített (keretben jobb fönt) infraled sugároz a nem látható tartományban, plusz a bal oldali visszajelző LED villog kéken, jelezve a folyamatot.


Ezt legfeljebb megint csak egy videón láthattad, nem szabad szemmel.

2015. aug. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Itt van a kezemben...
2015. aug. 8. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!