Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van új funkció az Android...

Van új funkció az Android 5-ben, ami a 4-ben nem volt?

Figyelt kérdés

Van valamilyen HASZNOS új funkció a Lollipoppban, ami nem volt a 4.4.2-ben?


A netes összehasonlító videók többsége a következő 2 dologról szó:

- új látványelemek

- tesztek futtatása (benchmark, stb.), ahol az 5-ös Android kevesebb pontot ér el, kevesebb a szabad memória, hamarabb merül az akksi, jobban melegszik, stb.


Érdemes frissíteni 5-re egyháltalán, csak a tudat miatt, hogy újabb (de "rosszabb") rendszerem van?


Köszi!

21/L



2015. aug. 16. 08:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Szinte csak a dizájnra ment rá az egész update, hacsak nem Nexus tulaj vagy, ne frissíts. Az 5.0 az elég rossz lett, teli van bugokkal, de ezeket az 5.1 kijavította. Így kb ugyanolyan, mint a KitKat, de kicsit kevesebb RAM kell neki és szebb (bár ez meg ízlés kérdése).
2015. aug. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet azt mondani hogy csak a tudat. Én 4.3-as Xperia gyári rendszert frissítettem 5.0.2-es Cyanogenmodra. Mondjuk alapvető funkcióiban szerintem már a 2.3.7-es android és a rajta alapuló CM7 is ugyanolyan használható volt mint a mostaniak.


Viszont azt sem mondanám hogy "rosszabb", nekem még sosem volt gond a memóriával, 1GB eddig elég volt mindenre (igaz nem is futtatok egyszerre 150 appot). Az "kevesebb szabad memória" is csalóka, mert attól hogy többet foglal le a rendszer, szükség esetén át tudja adni a területet az alkalmazásoknak, hasonlóan mint a windows rendszerben.


Extra melegedést, vagy akksi üzemidő csökkenést sem tapasztaltam, ha nyomkodom akkor rendszertől függetlenül merül a telóm mint az állat, ha meg nem, akkor 2 napot is kihúz készenlétben.


Ja meg amit hozzátennék, hogy eléggé gyártó függő is a rendszer viselkedése, nekem pl Xperia T-m van, és a gyári 4.3-as rendszerben is akadtak bugok, hibák (ráadásul tojnak is rá, mert 3 éves telefon).


Én megnézném fórumokon, videókon hogy teljesít az adott telefonon az 5-ös rendszer, és az alapján frissítenék, de ha marad a 4+, akkor sem dől össze a világ.

2015. aug. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!