Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért kerül kb. másfélszereséb...

Miért kerül kb. másfélszeresébe, ha a szolgáltatómnál veszek Iphone6-ot, mint ha megvenném boltból függetlenül?

Figyelt kérdés
Én ezt nem értem. Nem az lenne az érdeke egy szolgáltatónak, hogy nála vegyem az új készüléket és folyamatosan hosszabbítgassam a szerződést 2 évente? Egyébként Vodafone.

2015. szept. 8. 07:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem értettem soha hogy minek vesznek az emberek függő telefont, ráadásul szerződéssel.
2015. szept. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nézd, nyugaton ez úgy működik, hogy ha te már x éve jó ügyfél vagy egy szolgáltatónak, akkor általában a legújabb csúcskészülékeket vágják hozzád h...ért,sz..ért, hogy maradj náluk, mint ügyfél.

Így okés a dolog, hisz mindkét fél jól jár.


De az, amit itthon művelnek, nekem nonszensz. Tizen x éve vagyok előfizetőjük, nem egy előfizetéssel és évi sok százezer Ft kifizetésével. És ezek után, még úgy is, hogy hosszabbítanék, jóval többért kapnék egy telefont, mint ha boltból megvenném függetlenül.


Ezek után én sem tudom, ki az az elmebeteg, aki így vesz náluk telefont.

2015. szept. 8. 08:18
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Valami konkrét példát írhatnál, mert nem igazán ezt látnom.


Először is a voda az esetek többségében ad valamilyen részletfizetési lehetőséget, de ugye ez egyfajta áruhitel, aminek természetesen költsége van, ezt pedig értelemszerűen te fizeted.


Másrészt, egy 64Gb-os iPhone 6-ért például valami gagyi csomaggal azonnal kell fizetned 229k-t, majd 24 hónapon át egy ezrest, az annyi mind 253k.

Az edigitálban, mediamarktben egy ilyen telefon 270 ezer, de kvázi normális boltok egyikében sincs 250 alatt.


Jah, hogy persze vannak sarki GSM-ek, akik akár már 199-ért is adnak egy iphone-t? Gondolkozz már, hogy vajon az ilyen boltokban hogy lesz ennyire olcsó a termék. Úgy, hogy a vodával ellentétben ők megtehetik, hogy elfelejtenek áfát fizetni, hogy mindenféle himi-humi beszerzési forrásból jönnek a telefonok így adó és egyéb vonzata az árusitásnak nincs, hogy papíron a cég csődbe megy fél évente, így az alkalmazottak után se kell járulékot fizetni (persze a webshopot egy új cég viszi tovább), és hát... garancia meg tartozékok hol vannak, hol nem vannak, de ugye a bolti garancia az olyan amilyen, ha mázlid van tudod érvényesíteni, ha peched, akkor van egy 200 ezres levélnehezéked 2hónap után.

2015. szept. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3-as: Nem himihumi gsm boltról beszélek, hanem megbízható, korrekt üzletekről.


Egyébként meg ki mondta, hogy részletre akartam venni? Még ha azonnal, kp-ban kifizetem, akkor is több.

De még, ha ugyanannyi is lenne, abban is mi a buli nekem?


Mondjuk a Media Markt pont nem jó példa, mert egy kalap fos a garanciapolitikájuk, már volt "szerencsém" hozzájuk.

2015. szept. 8. 08:26
 5/6 anonim ***** válasza:

a G2-es készülékemet szeretném lecserélni még újabbra..nos beszédültem mindhárom szolgáltatóhoz..

a sima áruházakban, GSM boltokban aranyáron mért csúcsgépeket ezekben a szolgáltatói irodákban nulla forintért kínálják..plusz a többi..

nos mit lát a versenyző? húúú, ezt ingyé elvihetem, én leszek a menő csávó...hogy mennyit fizet ki a futamidő alatt, az nem érdekli. alsó hangon is a másfélszeresét.


nos ez kőkemény üzlet. nekem nem fogtak fegyvert a homlokomhoz, hogy ezt-azt vegyem meg.mindenki szabad akaratából cuppan rá a nagy lehetőségre.


ki van ez találva, ráadásul működik...mert ha nem, akkor már bezártak volna.


egyébként eddig csak himihumi gsm ben vásároltam csúcskészülékeket, soha nem volt gondom..sem az árral, sem a garanciával.

2015. szept. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem beszélve arról, hogy az Iphone-nál meg gyakorlatilag mindegy hogy hol veszed, ha gyártói garancia van rá.
2015. szept. 8. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!