Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi ér annyit az Iphoneban?

Mi ér annyit az Iphoneban?

Figyelt kérdés
Kíváncsiságból rákukkantottam az árra és leesett az állam. Miért kerül annyiba egy telefon, mint egy számítógép? Mit tud? Egyáltalán ki tudja megengedni magának? :O

2015. szept. 28. 19:47
1 2 3
 1/21 Neuhauser László ***** válasza:
13%

Elgondolkodhatsz, hogy mit fizetsz ki egy telefonban:


8 magos CPU-t, 3 GB RAM-ot, stb - t vagy egy gyümölcsöt a hátulján :)


Na jó, állítólag strapabíróbbak, és stabilabb az iOS, mint egy Android, de szerintem attól még nem ér annyit amennyiért árulják

Főleg ez a 6-os széria, ha ránézek, hát nekem fujj, kiálló kamera 2015 - ben na neeeee

2015. szept. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%

"Mi ér annyit az Iphoneban?"

Az életérzés.


"Egyáltalán ki tudja megengedni magának?"

Bárki megveheti részletre, nincs IQ határhoz kötve.

2015. szept. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
36%
Ha van egy iPhone-d abba mi az életérzés? :D :D Az az életérzés amikor felülsz egy 600ccm-es túra motorra és át szeled vele a fél világot. Nem egy holmi telefon. Egyébként semmit. Butább mint az Android, csak mivel amerikába ez van, ezért az ostoba népség át vette itt EU-n is és így mindenki kib*sz*tt menő!
2015. szept. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
72%

A minőséget fizeted meg.

- Tökmindegy melyik országban veszed, a garanciát bárhol tudod érvényesíteni.

- Az iOS ezerszer jobban van optimalizálva, mint az Android. Pl. az iPhone 2 magos processzora jobb teljesítményt nyújt, mint a 8 magos Androidos szutykok.

- Az App Store-ban ellenőrzik az alkalmazásokat, nem úgy, mint a Google Play-en. Így nagyon minimális az esélye, hogy vírusos/kárttevő alkalmazást installálsz.

- Sokkal letisztultabb, egyszerűbben kezelhető. (Ezzel nem azt mondom, hogy az Android bonyolult, csak akinek pl. az első okostelefonja iPhone, annak sokkal egyszerűbb lesz megszokni, mint egy Androidos telót.)

- Népszerűsége miatt sokkal több kiegészítőt gyártanak hozzá.

- Az iPhone-oknak van a legjobb kamerája.

- Sokáig támogatottak. Pl. az iPhone 4S 2011-ben jelent meg, és megkapta a legújabb (iOS 9) frissítést. Egy Androidos telefonra max 2 évig jönnek frissítések.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.


"Egyáltalán ki tudja megengedni magának?"

Elég sokan, pl. ha végigsétálsz Bp belvárosában kb minden 5. ember kezében iPhone-t látsz. A sulimban meg kb minden 2. embernek iPhone-ja van.

2015. szept. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
30%
Nekem volt Iphone5S-em, de megbántam, hogy kiadtam érte 200k-t, mert nem jó. Amúgy csak az almát kell megfizetni és nem olyan stabil mint amilyennek mondják, az enyémet simán befagyasztottam nem is egyszer.
2015. szept. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
20%

"Az iOS ezerszer jobban van optimalizálva, mint az Android. Pl. az iPhone 2 magos processzora jobb teljesítményt nyújt, mint a 8 magos Androidos szutykok"


Hát ez azért erős túlzás volt.


"Az iPhone-oknak van a legjobb kamerája"


Ez nem pont így van. Lumiák minden téren verik kamerában akármelyik gyártót.


"Sokkal letisztultabb, egyszerűbben kezelhető. (Ezzel nem azt mondom, hogy az Android bonyolult, csak akinek pl. az első okostelefonja iPhone, annak sokkal egyszerűbb lesz megszokni, mint egy Androidos telót.)"


Ez mondjuk igaz. De szerintem ez első sorban hátrány. Nincsen kezdő képernyő + widget. Egyébként androidra is vannak nagyon alap, letisztúlt launcher, akinek az eredeti bonyolúlt.


A többi az igaz amit írtál. Bár azt nem mondanám hogy minőség. Haverom iphone 4S-e már volt 2x szervízben, pedig csak 2 hónappal idősebb mint az én !Alcatel!-em! valamint egyik lány ismerősömé is volt egyszer, az is 4S pedig az még fiatalabb is. Valamint a töltő kábel mindegyik félnél elég hamar megtört, letört stb. 4 haverom van iPhone-val. Mindegyik töltője már volt legalább 1x cserélve.

2015. szept. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
23%
Az iphone azoknak való akik hülyék megtanulni hogyan kell kezelni egy androidos telefont. 80-100ks androidos telefonok lazán versenybe szálhatnak egy iphone 4s-el. Sőt akár egy 5S-el is.
2015. szept. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Neuhauser László ***** válasza:
2015. szept. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
69%
Apple gyűlölő voltam, de mindig érdekelt, mit esznek rajta a sznob fa$zok. Aztán kaptam egy hibás iphone 4-est, megjavítottam, és kipróbáltam. Ennyi kellett.. Ez egy 2010-es telefon volt, és kikukáztam érte a 2014-es samsungomat! Érted! Egy sima 1 magos proci, 512 mega rammal, ilyen s.ar hardvert a legolcsóbb szutykokba sem tesznek már bele, és mégis.. Az iphone valahogy hasít ezen a hardveren is.. Na, hát erről van szó. Ez az, ami nincs rajta a specifikációkon. Ott csak leírják, hogy 1giga ram, 2 magos proci. Összehasonlítod a szuper androiddal, ami 3 giga ram, 8 magos proci, ami kétszer akkora órajelen is fut.. Mit vársz? Hogy az android 8x gyorsabb lesz. És? Az lesz? Lóf.szt! :D Na hát ez az iphone.. Szerintem egy csoda. Úgyhogy én is egy sznob fa$z lettem, és azóta iphone-t vettem. Na, nem újat persze, mert pénzem az nem lett több.. :D
2015. szept. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Hardvertől független, stabil és gyors az iOS - oké, az rendben van! Na de a Windows Phone-ra is ugyanez jellemző, mégse kerül ennyibe, szóval ez abszolút nem mérvadó indok! Hardveresen se más a helyzet: processzor, ram, kijelző, kamera - típustól függően mondjuk elég széles árfekvésben, de akkor is 30-70 ezer Ft között lenne reálisan, ha egy Androidos telefonhoz hasonlítjuk!

A lényeg nem titok: a márka! Bár valójában nem nagyobb márka az Apple se, mint más ismert nagy márkák, például a Samsung, Sony, LG, Nokia/Microsoft, satöbbi..., csak valakik nagyon istenítik, és ez üt ki az árban! Nem tudom, hogy maga az Apple tartja-e magát ilyen nagyra, vagy az importőrök, de míg más hasonlóan nagy márkáknál 30, addig az Apple-nél irreálisan magas 70%-ban kell a márkanevet megfizetni! Tehát ha veszel egy Apple terméket, annak az árnak majdnem 3/4 részben a márkanevet fizeted meg, és csak a maradékban magát a terméket, legyen az iPhone, iPad, vagy akármi!

2015. szept. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!