Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vodafone hálózatán nem megy a...

Vodafone hálózatán nem megy a 4G internet, ugyanaz a telefon t-mobile-os SIM kártyával látja a T-s 4G-t. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
A telefon Samsung S4 mini (i9195), nyilván kártyafüggetlen, ott, ahol próbáltuk volt működő 4G hálózata a Vodának is és a T-nek is. A Vodafone ügyfélszolgálatán kicserélték a SIM kártyát, az újjal se megy a 4G (3G/H/H+ megy csak). A Vodának innét kezdve nincs több ötlete (csak az, hogy "ennek működni kéne")

2015. nov. 10. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Készíts egy TEMS vagy ROMES logot és küld el nekem, megmondom mi lehet a probléma...
2015. nov. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Boda Gergő ***** válasza:

Esetleg bekonfigurálási hiba:


A T sim évről sikeresen beolvasta a telefon szoftvere a Telekom 4g beállításait, elérési útvonalakat; míg ez Vodafone esetében sikertelenül zárult. Magyarul csak bekellene állítani a Vodafone 4g rendszerének paramétereit.

Valószínűleg ez a gond, ha a telefon korábban függő volt, és te függetlenítteted ki valakivel.

2015. nov. 11. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Boda Gergő ***** válasza:

B verzió : mivel Telekom megy, Vodafone nem, de Vodafone beállítások rendben ;


Vodafone hazudik, nincs az adott helyen lte/4g lefedettség....

2015. nov. 11. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A telefon világéletében hálózatfüggetlen volt (úgy vettem), és ahol próbáltuk, biztos volt Vodás LTE (a munkahelyemen, ahol van olyan kollega, akinek megy a telefonján a Vodás 4G).

A TEMS log nem igazán értem, mit segítene (és arra se jöttem még rá, hogy lehet csinálni), de majd utánanézek...

Azt próbáltam még, hogy a telefonon az APN-ek menüben a "Bearer"-t átállítottam LTE-re, de úgy átment a másik APN-re (a Voda 2-t állít be) és ott volt H/H+-os...

2015. nov. 11. 18:26
 5/7 Boda Gergő ***** válasza:
Akkor pedig valami konfigurációs gond lesz. Próbáld másik Vodafone szervizben megnézetni. Ha Tv-vel megy a 4g, akkor Vodkával is kell.
2015. nov. 13. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Boda Gergő ***** válasza:
Tv - vél helyett T-vel. Hülye T9 szótár..
2015. nov. 13. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Azért nem megy (és ezt a legtöbb ember nem tudja) mert a Vodafone-nak borzalmasan rossz a 4G szolgáltatása. Évek óta nem tudják megoldani vagy megjavítani, az ügyintézők össze vissza hazudoznak, a lényeg, hogy az a telefon, ami a Vodafone alatt nem tudja a 4G-t, az T-mobile alatt simán tudja.
2016. máj. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!