Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Fontos, h 100 százalékra...

Fontos, h 100 százalékra töltsem fel a telefonom? Mármint mítosz, vagy van igazságalapja annak, h. ha nem töltöm fel maximálisan, akk azzal ártok a mobilnak?

Figyelt kérdés
2015. nov. 18. 15:14
 1/5 Tengor ***** válasza:
100%

A litium alapú akkumulátorok egy bizonyos mennyiségű feltöltési ciklust viselnek el. A ciklust a feltöltés és a lemerítés foglal magába.

Ha nem töltöd 100%-ra az akkut akkor nyilván rövidebb ideig használhatod, és ennyivel rövidül meg az akku élete.

Feltöltésnél ugyan ez igaz.


Persze ezek olyan értékek, hogy kb tök mindegy mikor töltöd és meddig, valószínűleg előbb cseréled a telefont, mint hogy az akku a elérné az utolsó ciklusát.

2015. nov. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen
2015. nov. 18. 15:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Ennek az így töltöm úgy töltöm kérdésnek akkor lenne értelme, ha 3 generáción át öröklődne a telefon, és nem 3 évente lenne cserélve.
2015. nov. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Elektrotechnikusként mondom...


Én is kíváncsi voltam erre régen, és méréseket végeztem rajta.


Egyszerűen megfogalmazva : Az akkumulátornak teljesen mindegy, hogy 90% vagy 100%-ra töltöd. A hangsúly nem ezen van, hanem azon, hogy mikor teszed fel.


Én azt javaslom, hogy a teheted, akkor 15%-20% között tedd fel tölteni.


Akkor lesz az akkumulátor rosszabb "minőségű", ha lemeríted. Úgy szokták mondani, hogy teljesen lemerül. Persze ez nem igaz, mert a telefon hamarabb kikapcsol, és utána nem tudod bekapcsolni, de ez nem így van, mert akkor sincs teljesen lemerülve. Ha teljesen le lenne merülve, akkor soha az életbe nem lehetne többet feltölteni.


Az "új" generációs akkumulátorokat viszont nem lehet túltölteni.


Régen mindig mondták a nagy okosok, hogy első használatkor ki kell sütni és a többi és a többi..

90 előtt max...


Szóval addig lehet töltőn ameddig csak akarod.

Max ha merül egy kicsit újra feltölti.


Ártani nem tudsz neki..

2015. nov. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsónak külön köszönet
2015. nov. 18. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!