Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Quad-Core 1.3 GHz vagy Quad-Co...

Quad-Core 1.3 GHz vagy Quad-Core 2,2 GHz erősebb?

Figyelt kérdés
Telefonokról lenne szó. Nem minden esetben jobb a több. Ebben az esetben is így van? Melyik processzorral éri el a telefon a legjobb teljesítményt? (összehasonlítva 2 és 3 GB RAM-mal)

2015. dec. 28. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Értelmetlen kérdés.


Melyik 2 telefonról van szó?

2015. dec. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Honor 6 (Octa-core) és LG G3 (Quad-core). Ne a két telefont hasonlítsátok össze. Csupán a magokra vagyok kíváncsi, hogy melyik elosztás a jobb.
2015. dec. 28. 15:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Az A15 erősebb (Huawei), de az LG magasabb órajelen van, szal kb ugyanaz várható mind a 2 telónál. Ha mindenáron szavazni kell és semmi más nem számít csak a CPU, akkor az 1.7GHz A15 a jobb. (az 1.3-t nemtom honnan szedted)


Megjegyzendő, hogy a Huawei-ben lassú a GPU, viszont fele annyi pixelt kell meghajtania. Összességében nekem az SD801 a szimpatikusabb SoC (LG G3).

2015. dec. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A Honor 6 processzora nem valódi 8 magos, csak 4+4: 4 x 1.7 GHz és 4 x 1.3 GHz. Az ilyen processzorokkal az a baj, hogy sose működik egyszerre mind a 8 mag, csak 4, pontosabban 2 nagyobb és 2 kisebb órajelű. Bár ugye az órajeltől is függ a dolog, de éppen az említett működés miatt általában ezek lassabbak, mint egy sima 4 magos!

A G3-ban viszont pont hogy sima 4 magos van, és azok is jóval nagyobb órajelen "ketyegnek": 4 x 2.5 GHz.

Ráadásul az eltérő gyártási technológia miatt maga a processzor márkája is számít, és a Qualcomm a leggyorsabb processzorokat csinálja, míg a HiSilicon csak a 3. ezen a listán, tehát összességében nem kicsivel gyorsabb az LG processzora, szinte egy rakéta a Honor-ban lévőhöz képest.

De ahogy írtam, az LG processzora pedig 2.5 GHz-es, tehát én meg inkább a 2.2 GHz-et nem értem! :/

2015. dec. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja hát azt lehetséges, hogy elírtam. A Quad-Core-ban voltam biztos, a 2,2 GHz-et csak visszaemlékezésből írtam. Szóval biztos neked van igazad a 2,5-tel :)
2015. dec. 28. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!