Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Xperia Z3 telefonom nem...

Armin1344 kérdése:

Sony Xperia Z3 telefonom nem kapcsol be, de mikor a töltőre rá dugom akkor jelzi a piros akkumulátort és csak villog. Előtte egy nappal (még mikor működött) már akkor amúgy 50% jelzett a telefon, de nem tudom miért. Valami megoldás?

Figyelt kérdés

Mikor még működött a telefon és 50% mutatott, benéztem a beállításokba, és ott már nem találtam azt az opciót, hogy "Energia gazdálkodás". Nem 100% de lehetséges,hogy az akkumulátornak lenne valami baja? Mert mikor rá dugom töltőre,mutassa az ikont(ez alatt azt értem, hogy működik)de még se töltődik fel.


Valakinek valami ötlet?



2016. jan. 13. 17:42
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
De neked is ugyan ezt csinálta, hogy mutatta a piros akkumulátort és villogott?
2016. jan. 13. 20:37
 12/15 anonim ***** válasza:

Más fajta telefonom volt. Azt csinálta hogy mutatta a piros akkumulátor gombot és a navigációs gombok közül a középső villogott. Utána néztem interneten, és írták hogy ezt akkor csinálja ha az akkumulátort csontig merítettem.


Mit jelent ez? Az okos telefonoknak gyárilag van beszerelve erre egyfajta védelem, ami nem engedi hogy teljesen lemerítsd a telefonod, szóval kb. még az akkumulátorba van 5% de már kikapcsol, mivel ezekre az újfajta akkumulátorokra nagyon káros az ha teljesen lemerítik. Ugyan úgy túltölteni se hagyja ez a megoldás az akksit, mikor 100%-on van, már csak annyi áramot juttat az akkumulátorhoz amennyi ahhoz szükséges hogy ne merüljön. És nekem valahogy sikerült a telefonomat ebbe az üdvös állapotba juttassam hogy teljesen lemerítettem, valamiért ez a védő funkció nem gátolta ezt meg, és emiatt elég sok kínlódás árán tudja az akksi újraéleszteni magát.



De nem biztos hogy ez a probléma. Az is lehet hogy valami érintkezési probléma van a bemenetnél, testvérem Iphonejánál az volt a baj.



Szerintem felesleges lenne egyből új akkut vegyél, ha nem az a baj, kidobtál egy adag pénzt az ablakon. Kérd ki még egy szervizes véleményét is. Ő széttudja szedni, az akkumulátort külön külső töltővel feltudja tölteni, letudja ellenőrizni az érintkezéseket is, hogy eljut-e az áram az akksiig, s onnan tovább ahova kell.


Majd mindenképpen írj hogy mi lett :)

2016. jan. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Jaah értem.

Hát tegnap óta rajta van a töltőn, de még mindig ugyan azt csinálja változatlanul..egyszerűen nem lehet igaz..

De akkor el viszem egy szervizbe a héten, de nem tudom mikor kapok majd valamit róla, valószínű, hogy 1 hét múlva fogok, de majd írok is ide egyből.

2016. jan. 14. 16:21
 14/15 A kérdező kommentje:

A garancia azt mondta rá,hogy valami vizet találtak benne(eleve nem raktam sose vízbe)és így nem áll az ingyenes javítás,és 140 ezret mondtak a javítására?


Valami ötlet,hogy milyen súlyos lenne a baj? Esetleg vigyem bizományi boltba megszereltetni?

2016. febr. 25. 17:31
 15/15 anonim válasza:
Szia tesó, tudom több mint 2 éves a kérdésed, de én nekem úgy sikerült bekapcsolni hogy be bikáztam az aksit, 10 percet rajta hagytam lehúztam és már be is kapcsolt :)
2018. ápr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!