Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A factory reset és a visszaáll...

A factory reset és a visszaállítás ugyanaz?

Figyelt kérdés
A recovery menüben lévő factory reset és a rendes menüben lévő gyári beállítások visszaállítása opció az ugyanaz? Ugyanazt csinálja?

2016. jan. 16. 07:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
tudtommal ugyanaz. A factroy reset-re akkor lehet szükség, ha már el sem indul a táblagép, és így nem lehet elérni a gyári visszaállítás lehetőséget.
2016. jan. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Igen csak az egyiket innét a másikat meg onnét éred el.

A recoveryben ha van formázás, akkor azt más, mert az nem csak töröl hanem le is formázza a partíciót.

2016. jan. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igazából a cél az lett volna, hogy a recovery menüből teljesen újratelepítse az androidot. De semmi mást nem csinált, csak mint ha visszaállítottam volna a gyári beállításokat.
2016. jan. 16. 09:37
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha a recoveryben factory resetelsz, akkor az az újratelepítés. Szóval mi a kérdés? Ha a romot akarod újraflesseni, az más tészta.
2016. jan. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azt szerettem volna elérni, hogy olyan legyen rajta az android, amikor először bekapcsoltam, szóval a nulláról indulva. Semmi root, semmi saját adat, minden gyári és új.
2016. jan. 16. 09:59
 6/12 anonim ***** válasza:

A factory reset az csak a gyári visszaállítás. Kb. olyan lesz mint amikor először bekapcsoltad a telefont. Viszont a rootolás megmarad.

Az újratelepítés az meg egész konkrétan az amikor újra rakod a romot.

2016. jan. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor egy buta kérdés. Teljes gyalulással a nulláról, formázva az eszközt újra lehet telepíteni az androidot a recovery menüből?
2016. jan. 16. 16:26
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha a gyári recoveryd van akkor nem. De pl. egy cwm recoveryből simán lehet romot is telepíteni. Elég csak felmásolni a telepíteni kívánt romot a kártyára és a megfelelő menüponttal lehet is telepíteni.

Viszint te mindenképpen totál gyári állapotra törekszel. Nem tudom milyen telefonról van szó de pl. a Samsungoknál az odinnal lehet pc-ről feltelepíteni a gyári romot.

2016. jan. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Egy belépőszintű telefon, navon mizu m402. Ebből a videóból láttam, a menü a specifikáció is ugyanaz.

https://www.youtube.com/watch?v=Pi3jfh2mNu4

Akkor ezek szerint nem lehet legyalulni és újratelepíteni? :(

2016. jan. 16. 17:40
 10/12 anonim ***** válasza:
Mtk procis telefonoknál sp flash toollal elvileg meg lehetne oldani, ha van gyári romod.
2016. jan. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!