Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mobil szaküzletek miért...

A mobil szaküzletek miért bolti garanciát adnak a készülékre? Gyártói garanciát miért nem?

Figyelt kérdés

pl a VIP phone is 24 hó garanciát vállal de szerintem ez is forgalmazói.

Érdemes így készüléket vásárolni?



2016. jan. 24. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Mert általában nem a hivatalos forgalmazótól szerzik be. Ezért kapod olcsóbban. Neked kell eldöntened megéri-e. Ha minden jó, sose lesz szükséged garanciára, hanem akkor hurcolhatod, pereskedhetsz, vagy beletörődsz.
2016. jan. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem nagyon értem, hogy miért fontos ez neked.

Örülj neki, hogy van egy bolt, ami ad két év garanciát, a saját felelősségére!

Nem mindegy hogy a bolt intézi a garanciális gondot vagy a gyártó, ha egyszer vállalják a garanciát?


Egyébként rendszerint akkor vállalnak ilyent, ha az adott gyártónak nincs hazai márkaképviselete, de ők viszont-forgalmazói szerződésben állnak a gyártóval, és nem akarnak vevőt veszíteni az esetleges bonyolultabb garanciális ügyintézés lehetősége miatt.


Hogy érdemes-e így vásárolni?!

Ugye ez a kérdés nem komoly?

2016. jan. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

#1.

Ostobaságot írsz!

Nem apróhirdetési oldalon árusító magánszemélyről beszélünk, hanem egy olyan netes áruházról, amelyik engedélyekkel, adószámmal, fizikai elérhetőséggel ( személyesen is át lehet venni az árut!) rendelkezik.

2016. jan. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
#3 Te írsz ostobaságot. Én nem azt írtam, hogy illegális, hanem azt, hogy nem a hivatalos magyar márkaképviselettől. Szerinted, hogy kerülne másképp ázsiai piacra szánt mobilok Mo-ra? Gyártói garancia lehet akkor is, ha azt a modellt forgalmazzák Mo-on, regisztrálod pl Samsung, de pl a Samsung kiterjesztett garancia ezekre nem vonatkozik.
2016. jan. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Valóban nem vonatkozik rá...

Már vettem korábban egy S3 neot. vadi újonnan és valóban nem tudtam érvényesíteni a gyártói garanciát mivel a Samsung szerint nem magyarországon került forgalomba.


A gyártói garancia véleményem szerint rengeteget számít. Ezek szerint még nem találkoztál kontár szervizzel.


Természetesen nem az ázsiai beszállítói termékeket néztem. hanem az üzlet szerint európai piacra szánt modelleket amihez dobozt s minden gyári tartozékot mellékelnek.

De most kissé dilemmában vagyok ezzel.

Egy LG G3 készüléket szeretnék vásárolni. igaz jóval drágább mint a makulátlan használt... gari nélkül.

De nem tudom érdemes e vadi újat venni vagy inkább tegyek le róla és jóval olcsóbban nézzek használtan.

2016. jan. 24. 20:51
 6/11 A kérdező kommentje:

[link]


Ez elvileg gyártóival van.

Ennek lehet hinni?

2016. jan. 24. 21:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Most vettünk egy Samsung tabletet webshopbol. A Samsung oldalon lehetett regisztrálni,gyári számmal, számla adatokat, elvileg 2017-ig írja a garanciát, de a plusz évet nem adta. Gyári szerviz nemrég nem vállalt egy telefont mert azt a típust itthon nem forgalmazzák,az eladóval kellett intézni, megjavitottak, de sokkal tovább tartott.
2016. jan. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nekem épp ez a gondom. Ha gyártói garancia nincs rá akkor gondolom a te esetedben sem a Samsung vállalta a szervizelést. A kérdés az hogy kivel csináltatta a forgalmazó?

Valami arab zug GSM-el? Vagy saját költségére elküldte a Samsungnak?

Épp ez a problémám.

Simán megvenném én forgalmazóival is. Csak korábbi rossz tapasztaataim miatt. kicsit tartok tőle. Viszont ilyen helyeken hogy Aqua meg Ipon, E digital. baromi drága. Gondolom itt gyártói garanciával mennek a készülékek...

2016. jan. 24. 22:31
 9/11 anonim ***** válasza:
Mivel az oldal amit linkeltel egyértelműen gyári garanciát ír, szerintem megrizikozhato, mert így bíróságon is tamadhatoak. Csak vigyázz, mert az én tabletet kínai nyelvvel, kínai irasjelekkel érkezett :)) beletelt egy kis időbe mire magyarított :)
2016. jan. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 bp1985 ***** válasza:

[link]


Tessék.

2016. jan. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!