Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan célszerű a telefonokat...

Hogyan célszerű a telefonokat tölteni, hogy az akksi a lehető legtovább bírja?

Figyelt kérdés

Most vettem új telefont, ennek az akksijára szeretnék vigyázni, hogy minél tovább jó legyen. Különböző oldalakon azt olvastam, hogy a mai akksiknak az a jó, ha sosem merítjük le/töltjük fel teljesen, hanem mindig csak egy kicsit rátöltünk. Viszont úgy tudom, hogy az élettartamukat a töltési ciklusok száma határozza meg. De ha sokszor töltöm keveset, akkor előbb eléri ezt a maximális ciklust, ergó előbb elhasználódik (legalábbis szerintem)


Szerintetek melyik töltési módszer jobb hosszútávon??? Ha mindig csak kicsit rátöltök, vagy ha lemerítem, aztán feltöltöm teljesen???



2016. febr. 1. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
A lítium alapú akkut tényleg nem szabad mélykisütni, mert meghal de erre vigyáz az akkuvezérlő. Ha nagyon nagyon ki akarod használni az élettartamot, akkor 50-80%-on kell tartani. Ha mindennaposan akarod használni, akkor 100%-ra feltöltöd, és, ha lemerül 15-20%-ra, akkor töltöd.
2016. febr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok


Manapság egy akkumulátor csere nem drága, úgyhogy ezen nem lovagolnék sokat a helyedben.

2016. febr. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy sima akkucsere valóban nem, de az enyémben beépített az akksi, amit ugye csak szervízben cserélnek, ezért szeretném, ha minél tovább jó lenne.
2016. febr. 1. 18:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Az akkucsere eljövetele már bőven a garancia után lesz, ha lesz egyeltalán. A beépített akkut sem nehéz kicserélni.
2016. febr. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2010-es gyártmányú akku van az okostelefonomban, 1 napot még mindig simán kibír, pedig sosem tüpiztem ilyesmiken. Nagyon pechesnek kell lenni ahhoz, hogy olyan akksit fogj ki, ami nem húzza ki pár évig.


Úgyhogy szerintem a következő töltési módszer a legjobb hosszú távon: Töltsd éjszakánként, vagy akkor, amikor lemerül, vagy akkor, amikor eszedbe jut. Túl rövid az élet ahhoz, hogy ilyesmiken aggódj. :)

2016. febr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, szerencsés vagy :) nekem az előző telefonom a végére már annyira offon volt akksiügyileg, hogy reggel, mikor elindultam, levettem a töltőről 100%-al, fél óra úton zene+net, suliban max 1 óra net, hazafelé megint zene, és alig 20% volt mire hazaértem. Mikor a kocsiban navigálásra használtam, 2 óra alatt lemerült. Napi 2x kellett tölteni, és 2012-es telefon volt...ezért szeretnék a mostanira jobban figyelni.
2016. febr. 3. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!