Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Eltűnt mobilnet, adatkapcsolat...

Eltűnt mobilnet, adatkapcsolati hiba. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy régi alcatel mobiltelefon Jelly Bean androiddal. Nem egy mai darab így előszokott fordulni, hogy lefagy a telefon illetve kidob egy-egy alkalmazásból és van, hogy semmi másra nem reagál csak az "akksi ki-be" műveletre.

A legutóbbi (tegnapi) ilyen eset után viszont egész egyszerűen nem tudom használni a mobilnetet, csak és kizárólag wifiről tudok netezni. Ha simán, wifi nélkül próbálok betölteni egy oldalt például, akkor adatkapcsolati hiba címszóval leáll a művelet, nem tölti be az oldalt (ellenben az adathasználatnál kiírja, hogy volt adatforgalom).

Lehetne szolgáltató hiba is, viszont az én kártyámmal egy csomagban lévő kártyáknál/telefonoknál működik minden. A számla be van fizetve és a kontroll kártyák/telefonok egy helyen voltak az enyémmel. :D


Az állapotnál ezt írja:

Mobilhálózat típusa: HSPA:10

Szolgáltatás állapota: Használatban

Roaming: Roamingon kívül

Mobilhálózat állapota: Csatlakoztatva



Fent a "hálózati" vagy "térerő" ikon eddig kék volt, most pedig folyamatosan szürke, csak a wifi bekapcsolásánál vált át a wifi ikonnal együtt kékre.


A telefont anno újan vettem, úgyhogy (bár nem vagyok mobil expert) a lopott telefon-lelőtt IMEI kombót én kizártam, rootolva sincs a rendszer.


A simkártyát (nemrég, kb 2-3 hónapja cserélve) még nem helyeztem át másik telefonba, illetve gyári visszaállítással se próbálkoztam még.



A válaszokat, ötleteket előre is köszönöm!



2016. febr. 17. 01:10
 1/7 anonim ***** válasza:

IMEI-je van a telónak? #*06#

Hívni lehet?

2016. febr. 17. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, van imei és hívni is lehet (hívni/fogadni egyaránt).

Annyit hozzátennék még, hogy az Állapot résznél van IP címe a telónak/mobilnetnek.

Amit eddig próbáltam: sima ki-be kapcsolás, repülőüzemmód ki-be kapcsolás, mobiladatok ki-be kapcsolás illetve a google szolgáltatásokat is újraindítottam.

2016. febr. 17. 02:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Metsd le a cuccaid ami kell róla és flasheld újra.

Ha gonolod írj privátban szívesen segítek. De a pontos típus sokkal közelebb vinne a megoldáshoz.

2016. febr. 17. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Állítsd be az APN-t, szerintem kitörlődött
2016. febr. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az APNek megvoltak, próbáltam alapra állítani őket illetve töröltem, majd újat csináltam az alapbeállításokkal de nem hozott eredményt. A flasheléshez nem értek, ha semmi más nem segít akkor viszont megköszönöm a segítséget hozzá :)

A pontos típus Alcatel 975n.

2016. febr. 17. 14:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Nyitva lett a teló? Mert azt hiszem ez egy vodafoneos brand mobil

2016. febr. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a segítséget, a probléma valamiért magától megszűnt és újra van net:D
2016. febr. 21. 00:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!