Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az akku formázása telefon...

Az akku formázása telefon megvételekor arra van, hogy a telefon biztosan a jó értéket jelezze ki?

Figyelt kérdés
Telefonomba vettem egy új akksit, de csak három órával használat után tettem töltőre. Most lassan 3 órája tölt, de nem vagyok benne biztos, hogy miért is csinálom xd Ha kihagynám ezt, mi történne?
2016. febr. 23. 20:32
 1/5 dirtboy ***** válasza:

nem tudod formázni,sok sok évvel ezelőtt kellet ilyet csinálni még más aksi technológiánál.

addig hagyod töltőd ameddig akarod,nem változtat semmin

2016. febr. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A Li-ion és Li-polymer akkumulátorokat ugyanúgy kell tölteni elsőre is, mint 100.ra. Beleteszed a telefonba és akár rögtön, akár valamennyi használat után, vagy lemerülésig használod és utána teszed fel tölteni, tök mindegy. Feltöltésig van a töltőn, utána leveszed, nem kell tovább tölteni.

Amit te mondasz formázást, az még a Ni-Cd akksikra volt igaz, de az már vagy 10 éve eltűnt és azért volt rá szükség, hogy az akkumulátor üzemidejét és élettartamát optimálisan ki lehessen használni.

2016. febr. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor tulajdonképpen csak ártok neki, és ártanák minden jövendőbeli telefonomnak azzal, hogy túltöltöm ily módon?
2016. febr. 23. 20:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudod túltölteni, a töltésvezérlő elektronika nem engedi, az első töltés semmiben sem különbözik a többitől
2016. febr. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


a dokinak megmondod, hogy mid fáj, vagy ki kell találnia?

nehéz úgy tanácsot adni, hogy nem tudja az ember pontosan miről kérdezel.

2016. febr. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!