Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit tehetek ha a kölcsön...

Mit tehetek ha a kölcsön adott telefont nem kapom vissza?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy telefont amit kölcsönadtam a barátomnak hogy használja amíg a sajátját meg nem javítja.Nemrég szakítottunk és ő nem hajlandó velem találkozni hogy vissza adja a telefont,sem az árát kifizetni.Megvan a számla róla az én nevemre.A szolgáltatónál csak úgy lehet letiltani ha az előfizetés az én nevemen van de a kártya a telefonba a sajátja.Mit tehetek ebben az esetben?
2016. márc. 3. 12:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Jelentsd fel. Vagy esetleg előtte megpróbálhatnád hogy néhány izmosabb fiubarátodat (feltételezem hogy van, ha nem akkor marad az első lehetőség) megkéred hogy "beszélgessenek egy kicsit el vele" ha érted hogy értem ;)
2016. márc. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Rendorseg. Bejelented az eltulajdonitast, olyankor nem a kartyat tiltjak, hanem magat a telefont teszik hasznalhatatlanna. Mivel pedig megvan a tettes, igy nem lesz nehez az eljaras sem.


Tanuk elott tortent a telefon kolcsonadasa, vagy elismerte tanuk elott hogy toled kapta? Pl masok elott felszolitod hogy adja vissza a telefont


Ha nem, akkor elso korben irj egy tertivevenyes levelet, amiben felszolitod a jogtalanul birtokolt targy visszaadasara, ha erre nem reagal, mehetsz a rendorsegre.

2016. márc. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

ha még a szüleivel él, akkor én nekik szólnék elsőre, elmondanám hogy a fiúk milyen tisztességes. ha ők nem tudnak/nem akarnak rá hatni, akkor pár erősebb barátoddal menj át hozzá "beszélgetni". ha nem adja vissza a telefont vagy az árát, akkor ezek a srácok vegyék el addig az exed laptopját..vagy bármi nagyobb értéket mint a telefon. és addig ne kapja vissza, amíg vissza nem adja a telefont.

ha sikerül visszaszerezni, utána értelemszerűen kerül jó messzire ezt a férget.


de még az jutott eszembe, hogy akár a rendőrségre is bemehetsz elmondani a történeted. mert ez kb lopás.

ja és kevésbé illegális ez, mint megfenyegetni:Dszóval ez lehet jobb megoldás.

2016. márc. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Vagy jelented a rendőrségnek, vagy imei alapján tiltatod a szolgáltatóval. Azt mondod elveszett és le fogják tiltani.
2016. márc. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Tiltasd le a telefont IMEI szám alapján. Ha nem is kapod vissza, de használni csak némi buhera után fogja tudni.
2016. márc. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel, mit kell ezen annyit gondolkodni. Mond, hogy ellopta.
2016. márc. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom erőszakkal elvetetni mert valószínűleg pont erre vár hogy ezt csináljam és már menne is a rendőrségre.
2016. márc. 3. 13:17
 8/16 anonim ***** válasza:
77%
De te menj a rendőrségre ne ő, mi ebben a nehéz?
2016. márc. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

a feljelentés a megoldás...

ennek meglepő módon egyszerű a menete (saját tapasztalat)

minél hamarabb cselekszel, annál jobb

ha más is tudja igazolni, hogy az exbarátodnál volt, mondjuk látták nála, vagy ilyesmi, esetleg egy fényképen látszik, akkor azt mond ott, és ha kell, ők megkérdezik az illetőt.


egyébként, én a helyedben ezt úgy intézném, hogy írnék neki üzenetet, hogy ha másnap reggelig nem juttatja hozzád vissza olyan állapotban, ahogy te adtad neki oda, akkor mész a rendőrségre...ennyi..nem kell azon lamentálni, hogy akkor jaj rendőrség, meg mennyi macera...egy telefon szinte biztos, hogy több volt mint 10 000 forint, ami pl. a minimálbért nézve már nem kevés (amúgy sem, jó sok sör), én teljes lelki nyugalommal tenném ezt a helyedben...

2016. márc. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%
Ne kifogásokat gyárts, hanem menj a rendőrségre, most rögtön! Vagy, ha ilyen hülye vagy, akkor törődj bele, hogy az a telefon mostantól már az övé.
2016. márc. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!