Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Buktam a biztosítási díjat?...

Buktam a biztosítási díjat? Kötelezhetnek a levásárlásra?

Figyelt kérdés

Biztosításom van/volt a Media Markt-nál, Gold csomagban.

Összetörtem a telefonomat, és ma szóltak hogy levásárolhatom az árát telefonra. Ilyenkor köteles vagyok levásárolni az árát? Mert őszintén, az a telefon volt az egyetlen ami tetszett, de már nem forgalmazzák.

A másik kérdésem az lenne, hogy ilyenkor az egyszeri biztosítási összeget visszakérhetem?

A telefon 49990 Ft, míg rá a biztosítás 8990 Ft volt ( Ami 2017.05.08 00:00-ig érvényes )

Köszi szépen4


2016. márc. 29. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi van a biztosítási szerződésben leírva?
2016. márc. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
2016. márc. 29. 16:13
 3/9 A kérdező kommentje:

Tömören ez.

Ha a termék nem javítható/cserélhető ( enyém nem az ) akkor minőségben és árban ugyanolyan terméket kell biztosítaniuk. Csak én levásárlási utalványt kapok

2016. márc. 29. 16:14
 4/9 anonim ***** válasza:

Sehol nem írja tehát, hogy kötelesek egy pont ugyanolyan típusú telefont biztosítani. Nem is realisztikus, hogy 1 db modell van a világon, amit hajlandó vagy elfogadni csereként.


De ha ki akarsz tolni a rendszerrel, vásárold le az utalványodat, vegyél egy 50000 Ft-os készüléket, aztán menj be az első használt telefon boltba, ahol árulnak egy ugyanolyan telefont, mint az első volt, jó állapotban. Sztem simán becserélik a zsírúj telefonodat. :)

2016. márc. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Erre nem is gondoltam, köszi szépen!

Ha nem mondod eszembe se jutott volna :D

2016. márc. 29. 17:55
 6/9 bp1985 ***** válasza:
Utalványt csereként a jogszabály nem ismer. 2 lehetőséged van, ne hagyd magad átverni. 1. Az eredeti ár visszafizetése, 2. Az eredeti áron történő levásárlás. Nem feltétlenül kell telefont venni, lehet akár hűtőt is. Amennyiben a másik termék ára több, akkor ráfizetsz, ha kevesebb, nem kapsz vissza pénzt.
2016. márc. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi az infót!

Ma megyek munka után a MM-be, akkor valószínűleg visszakérem az árat, és megveszem belőle máshol a telefont.

2016. márc. 30. 12:14
 8/9 anonim ***** válasza:
bp1985: Szerintem te keversz valamit, a telefon nem garis volt, hanem biztosítást kötött rá a kérdező, majd összetörte. Kétlem, hogy bármilyen jogszabály kötelezné a kereskedőt, hogy visszaadja a telefon árát ilyen esetben.
2016. márc. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ma voltam a MM-ban..

Ha rendeződik az ügy akkor megírom mi lett, addig nem akarok kicseszni magammal..

2016. márc. 30. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!