Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi értelme van drága mobiltele...

Mi értelme van drága mobiltelefont venni?

Figyelt kérdés
Ha valaki videojátékokkal szeretne játszani, akkor vesz pc-t, vagy konzolt. (Amúgy a telefonos játékok nagy részét középkategóriás mobilok is jól futtatják.) Ha valaki fotózni szeret, akkor vesz egy normális fényképezőgépet, ha az illető filmet nézni szeretne akkor vesz egy nagy felbontású tévét. A play áruházban lévő app-ok 90%-a haszontalan hülyeség. Akinek van felső kategóriás telefonja, az mire használja? Mit tud, amit egy középkategóriás nem? Nem kötekedni szeretnék, tényleg érdekel. Az ismerőseimnek, akiknek drága telefonjuk van (nem gyerekekről beszélek) candy crush-ozásra, és internetezésre használják. Az utóbbit megértem. Valóban jó funkció a telefonos böngészés, de ezt tudja egy középkategóriás telefon is.

2016. ápr. 2. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú támogatás, prémium összeszerelés és minőségi anyagok, jobb optimalizálás, funkciók (pl. 3D touch); olyan kamera, ami helyettesíthet egy kompakt fényképezőt; 4k videózás, gyönyörű kijelző, jobb multimédiás képességek, nehezebb játékok is elfutnak.

A TV + fényképező nyilván többre lenne képes, de azok nem férnek bele a zsebedbe. Szóval ha valaki megteheti, akkor megértem, hogy miért vesz prémiumkategóriás telefonokat, annak ellenére, hogy szerintem jobb statégia sűrűbben, de jóval olcsóbb telefonokra költeni.

2016. ápr. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 MZ.per.X ***** válasza:
100%

Régebben én is így gondolkoztam (3-5 éve) de azóta nagyot fordult a világ.


Lehet fordítva is nézni:

Minek vegyek PC-t/konzolt, ha csak alkalmanként játszok? Főleg én minél idősebb vagyok, egyre kevésbé vágyom komoly játékokra, manapság csak 1-1 multis ingyenest tolok. Sok esetben egyszerűen bekapcsolni sincs kedvem a gépet, csak valami kis játék kell amivel elütöm az időt, erre pont jó egy telefon.


Minek vegyek TV-t? Egy jó felbontású ott van, mint egy telefon ára, és nem tudom hozni vinni, nem tudom a konyhában nézni, nincs nálam vonaton. 3-4 órás utazások alatt elég jól jön egy jobb tablet, vagy telefon, amin végignézek 1-2 filmet is. Vagy például sütés, főzés közben bedobok rajta valamilyen sorozatot, és hallgatom, nézem, vagy csak simán zenét fülesen át, mert a hangfalakat sosem szerettem döngetni, mert parasztságnak tartom mondjuk egy panelban.


Fényképező megint olyan, hogy persze, aki komolyan fotóz, az vegyen egyet, de aki nem használja ki, annak totál felesleges. És nincs is kéznél, a telefonnak meg pont ez az előnye, hogy bedobod zsebbe és kész.


A telefonok gyakorlatilag olyanok, mint régen az autók voltak. Elvisz egy Suzuki is bárhova, tudsz bele pakolni, keveset is fogyaszt, a szomszédból is van hozzá alkatrész, de ha van pénzed, akkor mégis szívesebben veszel egy BMW-t.

2016. ápr. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyi értelme van, hogy valószínűleg nem viszed mindenhova magaddal a pc-det, kozolodat, vagy a fényképezőgépedet, vagy a tv-t.


"Mit tud, amit egy középkategóriás nem?"

Egy középkategóriással nem fogsz soha sem olyan szép képeket készíteni, nem fogsz hardverigényes játékokkal játszani, és a rendszer is lassabb rajta.


Ha te nem igényled ezeket, neked nincs értelme felső kategóriás mobilt venned, de ettől függetlenül másnak meg szüksége van rá. Az meg az ismerőseid dolga, hogy ők mennyire használják ki a telefonjukat.

2016. ápr. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Matta Elemer ***** válasza:
21%
Hello szerintem veszel egy közép kategoriàs mobilt pl alkatel vagy sonyi szerinted mejik fog hasznosabb lenni ez igy van mindenél van gagyi meg van a márka azért veszek sonyit mert az alkatel csak rongàl az meg hogy ha van manyi akkor veszek csucs mobilt és nem tucc bele kötni 1 2 évig de ninden el avul az most a csucs az egy év mulva is felsökategoria pl proci enyos snapdragon ezek a csucsok ezek csak jo telokba vannak mediatek hillikon ezek meg csak tengöd nek a telokba
2016. ápr. 3. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
14%

A felső kategóriás készülékek nagy részem nem jó semmire.

Többnyire van bennük egy csomó felesleges eszköz mint az újlenyomat olvasó pulzus mérő stb. Középkategóriás telefonommal ugyan olyan képet tudok csinálni mint az s6 edge. A kijelző lehet hogy tényleg szebb de annyival nem hogy +150ezret fizessek érte.

2016. ápr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mint mondtam, kinek mekkorák az igényei :)
2016. ápr. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!