Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mindenki akit megkérdeztem...

Icecream17 kérdése:

Mindenki akit megkérdeztem azt mondta, hogy az iPhone 6 jobb mint a Galaxy A5 2016. De ha az adatokat megnézzük, akkor elgondolkodtató, hogy igaz ez?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 17. 20:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igaz. A galaxy A5 sem rossz, de szerintem túlárazott, és az iphone 6 jobb.

Amiben tényleg jobb az A5 az a kijelző, mert az FHD Amoled, míg az iphone-ban egy 720p-s IPS kijelző dolgozik. Ilyen szempontból komolyan nem értem az apple-t...értem, hogy nem kell egy telefonba 4K, de 4,7"-en elfér(ne) a FullHD.


Minden másban az apple sokkal jobb. Melyik adat gondolkodtatott el?

2016. ápr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az Amoled valóban verhetetlen de minden másban az Iphone 6 jobb.Amúgy az Iphone 7 valószínűleg már Amoled-del jön.
2016. ápr. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A kijelző (ahogy mondtátok), kamera, processzor, ês hát amin elég lényeges, hogy olcsóbb.
2016. ápr. 18. 06:57
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Igaz, hogy a Samsungok túlárazottak, de az iPhone-ok méginkább! Míg más akármilyen okostelefonnál kb. 70%-ban magát a telefont kell megfizetni és 30%-ban a márkanevet, addig az iPhone-ok esetében sajnos ez pont fordítva van. És erre az Apple-rajongónk leginkább azzal szoktak érvelni, hogy mert az iOS önmagában stabil rendszer, nem függ a hardvertől. És akkor mi van? Például a Windows Phone ugyanilyen, mégsem kerül egy vagyonba, pedig aztán a Microsoft is egy globális óriáscég! Na meg ott vannak a következő érvek, hogy az iPhone-okon gyárilag ilyen meg olyan alkalmazások, hű de szuper, meg ez, meg az - azért reálisabb mértékre is be lehetett volna lőni az árakat! Steve Jobs elmélete: ha a rendszer zárt, akkor stabil. Lehet, hogy így van, de azért nem kellett volna túlzásba vinni, a WP-vel megint csak ugyanez a helyzet, mégsem blokkolt a bluetooth vagy NFC más, például Androidos telefonok felé az adatátvitelben. A Huawei az Android nyitott rendszere ellenére nagyon stabilra meg tudja csinálni telefonjait, illetve az LG Nexus-okkal is ugyanez a helyzet. Ennek ellenére az Apple úgy véli, csak az a tökéletes, amit és ahogy ők csinálják. :/


Biztos lesznek itt Apple-fanok, akik lepontoznak, de nem érdekel, én leírtam az őszinte véleményemet! :D

Kedves kérdező, szerintem neked van igazad, a Galaxy S6 jobb, mind tudásilag, mind pedig ár-érték arányban! :)

2016. ápr. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem S6 hanem A5, de köszönöm a válaszodat!
2016. ápr. 18. 14:33
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

Kizo87! Ebben egyetértek veled, az apple telefonokon a legnagyobb a haszon az összes közül.

Egyébként samsung user vagyok, és (különböző okokból) a 2 márka közül a samsungot választanám. De az itt említett 2 telefon közül inkább az iphone-t.

Tény, hogy sok iphone user azzal takarózik, hogy milyen stabil, meg „2 magon is elfut a droidnak meg 8 kell" stb, és az Ios elég jó rendszer, de egyik rendszert sem arra tervezték, hogy „kaputelefonon” fusson, ezt sem. Az apple Soc-iben általában 2 magos processzor dolgozik. Míg az androidos gyártók általában több (4, 8, vagy akár 10) kisebb teljesítményű feldolgozó magot használnak (ez alól én 1 kivételt ismerek: nvidia tegra K1), az apple azonos teljesítmény eléréséhez 2 nagyobb teljesítményű magot használ. Ennek vannak előnyei, és hátrányai is, de tény ami tény, hogy abból a processzorból sincs kispórolva az anyag, és az tévhitekkel ellentétben az iphone teljesítménye nem csak az Ios optimalizáltságának köszönhető.

Szerintem az, hogy egy rendszer akkor stabil ha zárt, eleve nem igaz, ahogy említetted pl az LG vagy nexus mobilokat.

De az apple üzletpolitikájának a lényege pont ez, hogy csak az legyen a jó, amit ők csinálnak. Ha megnézed, nagyon sok olyan videó van, amikben apple fanoknak mutogatnak mondjuk egy iphone 3gs-t, hogy nézze meg az „új iphone 7-t", és el vannak ájulva, hogy milyen jó. Az apple userek egy része nem tudja mit vesz meg, csak az ügyes reklám, meg marketink miatt rögzül a fejében, hogy ez jó. Véleményem szerint az apple vásárlók csak egy kis része választ tudatosan, és hajlandó belátni a készüléke hibáit is, az előnyök mellett. Pont ez az ok, ami miatt az apple (kis túlzással) egy kalap szart is el tudna adni. Pl: Ott az iphone SE. Eladják 1,2Mpx-es előlapi kamerával (vagy még mindig az a hülye kijelző..), ami már az 5s-ban is rossz volt, utána a következő generációba tesznek egy kicsivel jobbat, és beadják, mintha most találták volna fel a spanyol viaszt...sajnos ezek ilyenek..

Igazából az iphone kamerájával semmi baj. A felbontás helyett a pixelek mérete nagyobb, a kamerával nincs baj.

Az, hogy a samsung olcsóbb, azzal nem lehet vitába szállni. Tényleg lényegesen kevesebbe kerül.

Igazából a tavalyi galaxy A5-höz már volt szerencsém, nem rossz, de az i6 jobb, nem tudom az idei milyen, papíron jónak tűnik.

De itt is vannak telefonok (mint xiaomi Mi5) amik ugyanannyiért jobbak, bár ez az iphone-ra ugyanúgy igaz, abban az árban már sokkal jobb van nála. (#1)

2016. ápr. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

#6.Igazad is van.Az egész Iphone Hype a marketing miatt van.Én még nem láttam se Xiaomi,se Oneplus reklámot mégis jobbak ár/értékben is tudásban bőven utolérik a probléma az hogy nincs rajta a harapott alma(kis szarkazmus)...

Az A5 2016-ot se tartom jobbnak mert eleve a fő cél az volt hogy jó legyen az anyaghasználata,a software-es optimalizálás és a normális SoC meg 2GB RAM valahogy elmaradt,de mindezt elég drágán adják el...

A 2 telefon meg nem egy kategória,és el kell ismerni hogy az IOS sokkal jobb mint a Samu féle Tácsvíz ami alatt elég gyenge a vas de rá van írva hogy Samsung szóval az átlag user megveszi úgy is...

Az valóban nem igaz hogy a zárt az stabilabb lenne.Egy főzött ROM még akár stabilabb és lehet mint egy IOS.És a nyílt forráskód előnye az hogy bárki fejlesztheti és javíthatja és ha valami hiba van hamar kiderül.Mondjuk ez az IOS-re is igaz de konkrétan JB-n kívül máshogy nem lehet buherálni benne se semmit se cserélni,nekem ezért még ingyen se kéne hiába stabil ha mi vagyunk a rendszerért és nem a rendszer van értünk.

2016. ápr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%
Ja tényleg, Galaxy A5, bocs! :) De a lényegen akkor se változtat.
2016. ápr. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

"Az apple userek egy része nem tudja mit vesz meg, csak az ügyes reklám, meg marketing miatt rögzül a fejében, hogy ez jó." - tökéletesen rátapintottál a lényegre #6-os, sok laikus, aki nem ért a telefonokhoz, csak látja az árát, az miatt azt hiszi, van is olyan jó telefon, mint például egy Galaxy S6, pedig inkább csak a márkanév nyomja fel az árát arra a szintre, de például az iPhone 6S tudását Androidos alternatívaként a Huawei P8 Lite-tal tudom legjobban összevetni. Pedig szerintem az Apple se nagyobb márka, mint például a Samsung, LG, Microsoft, satöbbi..., csak sokan istenítik, és sajnos vannak, akik a márka és az ár miatt szeretnek menőzni vele, hogy "látjátok, nekem bizony iPhone-om van", de én például nem esek hasra tőle, például egy Galaxy Note 5-től, vagy LG V10-től sokkal inkább. Ha a pénz nem számítana, tuti ez a 2 közül venném valamelyiket.

Meg például ügyes reklámként a 6S-nél mostanában be szokták dobni, hogy ha rányomsz a kijelzőre, mozogni kezd a kép, és újra átélheted a pillanatot - röhej! Persze vannak más esetek, de fényképet leginkább egy bizonyos pózba beállva szoktak csinálni, aki mozgóképet akar, az inkább videózzon, ennyi.

2016. ápr. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%

#9.A vicc az hogy ezt a Lumia 735 is tudja de úgy adják el mintha ők találták volna fel a spanyolviaszt...

Meg kb. minden valamire való középkategóriás tudja azt mint egy Ájfon de megint jön az hogy nincs rajta az alma amiért lehetne Isteníteni,csak egyszerűen használni lehet és nem lehet velük villogni,ez van átlag user szempontból és ezért is veszik ennyire...

2016. ápr. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!