Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » SOS! Ellopták, lopott, android...

SOS! Ellopták, lopott, androidos telefon okostelefon imei szám vagy telefonszám alapján bemérhető? Lenyomozható követés. Hekkerek? Szakértők?

Figyelt kérdés

Pár hónapja ellopták egyetlen értékem, a telefonom, amit a mai napig fizetek. A rendőrség nem nyomoz, de valami google-s térképet találtam ami pöttyökkel jelöli hol jártam. Némelyike igaz, de nem értem az egész térképet úgy ahogy van, ez nekem bonyolult, ráadásul azóta kaptam egy másikat, úgyhogy nem tudom megkülönböztetni teljesen hogy melyik melyik lehetett (kivéve azt az egy helyet ahol tuti nem jártam)


Bármi opció bárhogyan hogy egy térképen akár ilyen módon megmutassa? Bármilyen lehetőség, kérlek segítsetek!

Biztos van rá mód ha erre a térképre már fogalmam sincs hogy de ráakadtam, csak ez túl zavaros. IMEI szám alapján esetleg? Nem baj ha már nem is létezik a telefonom, csak reménykedni szeretnék hogy ezért valaki megfizet, és amíg ki nem iktatták, addig tudok a rendőrségnek felmutatni némi nyomot.


NE írjon aki úgy véli nem lehet, csak az aki tudja a megoldást kérem, nagyon köszönöm!



2016. ápr. 23. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Felejtsd el.

Azt mindenki tudja mire jó a factory reset.

Az IMEI csak a szolgáltató kezében ér valamit a te esetedben, de a szolgáltatónak te csak egy nyűg vagy, így ez zsákutca.

2016. ápr. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azon a térképen nem a hívószámodat, pláne nem az imei számodat követted, hanem a gugli accountoddal használt készüléked által jelentett pozíciókat. Mivel a lopás után erősen valószínűtlen, hogy az új gazda a te gugli accountoddal használja változatlanul a készüléket, így a térképes követés innentől érvénytelen.

A hálózatra feljelentkezett imei számokat a szolgáltató tudja ellenőrizni a hatóság kérésére, de ha nem vagy orbán lánya, samesza, macskája, vagy valami magasrangú fehérgalléros bűnöző stb, akkor nem nagyon fognak izzadni.

2016. ápr. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
De ha bemondod nekik az IMEI számodat, akkor letiltják a telefont, és akkor legalább használni nem tudja.
2016. ápr. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Túl sok filmet nézel. :)


Amúgy a rendőrségnek / TEK-nek tuti van ilyen fejlett technológia a birtokában, de ne hogy azt hidd hogy Te mint "kis" ember bemész és előveszik Neked ezt.


Az IMEI tiltással sem érsz sokat. Szinte minden városban van legalább 1 olyan GSM ami pici pénzért átírja és onnantól zavartalanul tudja használni az illető. Csak egy új kártya kell.


Persze lehet reménykedni hogy valami idióta találta meg a télódát és nem cserél benne sem kártyát, sem IMEI számot és úgy használja. Akkor talán, mondom talán tesz valamit a rendőrség. De szerintem jobban jársz ha beletörődsz.

2016. ápr. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lilienne válasza:

Sikerült választ találni?

Legközelebb tölts le valamilyen nyomkövető alkalmazást, azzal megelőzheted ezt.

[link]

2016. aug. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!