Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehet nem ide tartozik....

Pilisvari ildiko kérdése:

Lehet nem ide tartozik. Letiltott telefont be lehet e egyaltalan kapcsolni?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 25. 09:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Mit értünk letiltott alatt?


Én csak olyanról hallottam, hogy a telefonszámot, vagyis a SIM-et titják le, központilag. Mivel a SIM kártya kivehető, így a telefon készülék bekapcsolását nem akadályozza.

2016. ápr. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Koplárovics Béci ***** válasza:

Ha letiltott telefon alatt azt érted, hogy a szolgáltató letiltotta, hogy az adott azonosítójú készülék ne tudjon a hálózatára feljelentkezni, akkor igen, be lehet kapcsolni. Viszont segélyhívás miatt ilyenkor is feljelentkezhet hálózatra, tehát követhetővé válik.


#1: azért használnak ilyen letiltást, mert Egyszerű Marlonbrando elviszi a drága telefont, mer' neki a zájfón kell, de rájön, hogy tökre nincs pénze fizetni a számlát. Ilyenkor nem csak a kártyát kapcsolják ki, de a telefont is letiltják a hűlózatról (eladni se lehessen).

2016. ápr. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy működik minden, a telefonálást leszámítva.

Ha lopott a telefon, ne nagyon kapcsold be, és ne tegyél bele sim-et.

A letiltott készülék is bejelentkezik a GSM hálózatra. A különbség annyi, hogy a sim nem regisztrál.

2016. ápr. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Én csak olyanról hallottam, hogy a telefonszámot, vagyis a SIM-et titják le, központilag."


Meg az IMEI is tiltólistán végzi ha a részleteket nem fizetik, vagy az előfizető kéri, pl. lopás esetén.

2016. ápr. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


Köszi skacok, ma is tanultam valamit. :) Ment a pacsi :)

2016. ápr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!