Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » S7/S7 Edge vagy várjam meg a...

S7/S7 Edge vagy várjam meg a Note 6-ot? (Méret (! ) és teljesítmény) Megvennétek a helyemben az S7 Edge-et? (Hosszú)

Figyelt kérdés

Egy "ősrégi" Note 2-m van, ami még jó, ha eljut a 3G-s hálózatig. Sokszor torzul a hang telefonálás közben, vagy van, hogy nem tudnak felhívni (a telefon az orrom előtt annyit jelez ki, hogy nem fogadott hívásom volt XY-tól, de nem csörgött). 1,5 évvel a vétele után volt szervizben, belső panel csere miatt, teljesen tropára ment. Mostanra (2013. áprilisban vettem) belassult nagyon, alig használható, percek kérdése, hogy inaktív képernyőtől eljussak a Skype-ig. - Ezek mondjuk kissé elbizonytalanítanak a Samsunggal kapcsolatosan, pláne, hogy manapság 1 év gyári garanciával adják a csúcskészülékeiket.


A kijelző 5,5"-ös méretétől lehetőleg nem válnék meg, kisebbre (méretben és teljesítményben) nem szívesen cserélném.


Az S7 szimpatikus (hardveresen, funkcióit és teljesítményét tekintve), de kicsinek találom. A méret miatt gondoltam az S7 Edge-re, de a kijelző nagyon nem jön be. Elsőre még csak furcsa volt, sokadszorra viszont egyre inkább ellenszenves. Egyedüli érv, ami mellette szól nálam, az a mérete lenne, a sima S7-tel szemben. Meg lehet szokni idővel? (Bár egy negyedmillás telóban, hadd ne kelljen már ilyesmiket csak "megszoknom".)


Gondolkozom rajta, hogy megvárom a Note 6-ot (elvileg augusztusban jönne), de mire az 200k körül kapható lesz itthon... (Az S7 Edge-et 209k-ért be lehet szerezni, az S7 180k)


Viszonylag hosszabb távra (3 évet azért kihúzhatna) tervezek vele.


Szerintetek érdemes lenne várnom a Note 6-ra, vagy vegyek S7-et/S7 Edge-et? Nagyon nagy különbség lesz a mostani 5,5"-es (151mm x 80,5mm) Note 2-mhöz képest? Az S7 Edge 151mm x 72,6 mm, míg a sima S7 az 142,4 x 69,6 mm.


Pici kezem van, a Note 2-t egy kézben tartva a hüvelykujjam át sem éri keresztben, de megszoktam már, és olvasni/írni is kényelmesebb rajta.


(Bocsi a kisregényért, ha valaki elolvassa és reagál rá, annak megköszönöm.)



2016. máj. 23. 13:57
 1/5 A kérdező kommentje:

Annyival kiegészíteném még, hogy iPhone-ra nem váltanék (egyszerűen nem szimpatikus, több ismerősömnél volt alkalmam tartalmasan kipróbálni, valamint kicsi, a nagyobb méretűek pedig túlárazottak).


HTC-m volt ezelőtt, jó volt, szép volt, csak kicsi volt a belső memória (anno, sima Desire). Manapság meg nem gyárt túl jókat.


LG kizárva. Sony-t nem ismerem nagyon. Minden WP kizárva.


Hangminőség és multimédia fontos. Egy jó kamera nem hátrány, de legfőképpen a böngészési élmény és sebesség, ami érdekel.

2016. máj. 23. 14:00
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

szia!


Én is note 2-ről váltottam, de én note 5.re

És mivel a note 5 pöcire ugyan azt tudja mint az s7, sztem várd inkább meg a note 6-ot :)

Ja és alig érezhető a különbség a 5.5 és 5.7 coll között :D

2016. máj. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első válaszoló:


Köszi, a Note 5-ön én is gondolkoztam, de azért talán icipicit fejlesztett a Samsung, és a tavaly nyárra nem túl kristályos funkciókat talán jobban kidolgozta. Mellesleg, a Note 5 és a sima S7 ugyanabban az árban vannak jelenleg (neten 180k körül találtam mindkettőt, kártyafüggetlenül). Ahhoz képest az S7-ben ott a vízállóság, az újabb és gyorsabb proci+GPU, meg nem utolsó sorban a memória bővíthetősége. Az S Pent meg nagyon ritkán veszem elő a mai napig kb.


Tehát továbbra is első sorban a méret miatt lenne befutó a Note 6.


Köszi a választ.

2016. máj. 23. 16:17
 4/5 Moncsa111 válasza:

Hasonló helyzetben vagyok, mint te (csak most egy nagyon gagyi telóval próbálom kihúzni augusztusig). :D Ha nem olyan sürgős szerintem várd meg. Maximum akkor veszed meg az s7/s7 edge-t. Amúgy nagyon szupi készülékek volt szerencsém egy hétig kipróbálni. Viszont van egy olyan érzésem, hogy egy kicsit szomorúak leszünk egy páran a Note ára miatt, mert a csillagokban lesz, már ha lehet hinni az előzetes számoknak és a pletykáknak az extrákat illetően. Amúgy lehet Note 7-ként fog kijönni a Note 6.

Egyébként az s7 edge-t nagyon könnyű megszokni, ezt kiskezűként mondom. :D Eleinte fura, de ha megszokja az ember nagy könnyebség az egykezes használatnál.

2016. jún. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Idő közben megvettem az S7 Edge-et, hagytam magam elcsábulni.


Méretben pont jó, az Edge képernyő is egész megtetszett azóta. Gyakorlatban korántsem annyira zavaró, mint azt első ránézésre gondoltam. :) Nagyon szép telefon, 1 napja van nálam.


Rájöttem, hogy voltaképpen ilyen alapon folyton csak várogathatnám a következő lehetőséget... Ráadásul, az új Note biztos, hogy borsosabban kelne, és hónapok kérdése, mire lemegy az ára. És a Note 2-m már kezdett extra furcsa dolgokat produkálni...

2016. jún. 10. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!